Reklama

Przebój Roku RMF FM: Poznaj wyniki!

Rok 2010 śmiało można uznać rokiem Shakiry. Kolejnym potwierdzeniem jest fakt, iż największym przebojem minionych 12. miesięcy w plebiscycie Przebój Roku RMF FM okazał się jej utwór "Waka, Waka (This Time For Africa)". Sporą popularnością cieszyła się również inna kompozycja Kolumbijki - "Loca".

Słuchacze RMF-u już po raz dwudziesty wybrali największy przebój roku. Dwadzieścia lat temu zwyciężył Bryan Adams z utworem "Everything I Do (I Do For You)". W zeszłym roku triumfowała kompozycja "Nie mogę Cię zapomnieć" Agnieszki Chylińskiej.

Reklama

W tym roku do grona zwycięzców dołączyła Shakira z utworem "Waka, Waka (This Time For Africa)", który uzyskał najwięcej głosów spośród całej setki nominowanych kompozycji. Piosenka "Waka, Waka (This Time For Africa)", towarzyszyła finałom piłkarskich mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbyły się w RPA. W kompozycji gościnie wystąpił południowoafrykański zespół Freshly Ground.

Zobacz teledysk do "Waka, Waka (This Time For Africa)" Shakiry:

To był bardzo dobry rok dla kolumbijskiej gwiazdy. W październiku do sklepów trafił album "Sale el Sol", nagrany w dwóch wersjach językowych. To właśnie z tej płyty pochodzi kompozycja "Loca", która uplasowała się na piątym miejscu. Co ciekawe, również w tym utworze Shakirę wspiera inna gwiazda - tym razem jest to Dizzee Rascal.

Patrząc na wyniki plebiscytu, całkiem niezły wynik zanotowały rodzime kompozycje. O głosowanie na polskich wykonawców apelował Darek Maciborek, gospodarz noworocznej audycji.

Ostatecznie głosy słuchaczy pomogły dostać się do pierwszej dziesiątki trzem polskim wykonawcom. Andrzej Piaseczny znalazł się na drugiej pozycji z utworem "Śniadanie do łóżka", skomponowanym do filmu o tym samym tytule. Szóste miejsce przypadało Ani Wyszkoni. Kompozycja "Wiem, że jesteś tam" to wspólne dzieło byłej już wokalistki zespołu Łzy oraz Ani Dąbrowskiej. Wreszcie dziewiąta lokata to grupa Perfect, która w tym roku hucznie obchodziła jubileusz trzydziestolecia działalności. Jednym z najważniejszych akcentów rocznicowych obchodów była nowa płyta "XXX". To właśnie z tego albumu pochodzi singel "Raz po raz (straszą nas)".

Trójkę medalistów tegorocznego plebiscytu uzupełnia, co tez nie jest chyba niespodzianką, Rihanna. Utwór "Only Girl In The World" pochodzi z jej najnowszego wydawnictwa "Loud", który ukazał się zaledwie w rok po równie dobrze przyjętym "Rated R". Warto przy okazji zwrócić uwagę, że na 7. miejscu znalazł się duet Rihanny z Eminemem "Love The Way You Lie", który święcił ogromne sukcesy w internecie (klip do tej kompozycji zaliczył ponad 250 milionów otworzeń).

Nie wypada też pominąć Michaela Jacksona. Zmarły w czerwcu 2009 roku Król Popu wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co widać po wynikach sprzedaży płyty "Michael" - to pierwsze z zapowiadanej serii pośmiertnych wydawnictw wokalisty. Promujący album singel "Hold My Hand" (duet z Akonem) znalazł się na wysokim, 4. miejscu plebiscytu RMF FM.

Zobacz teledysk do "Hold My Hand" Michaela Jacksona:

Niespodzianką z pewnością jest słaby wynik Katy Perry. W nominowanej setce znalazły się aż trzy utwory popularnej amerykańskiej wokalistki, jednak żaden z nich nie zdołał się załapać nawet do pierwszej dwudziestki. Najwyżej uplasował się singel "Firework", który znalazł się na 25. pozycji, zaś pozostałe dwa znalazły się dopiero w czwartej dziesiątce.

Za to największym zaskoczeniem jest z pewnością wynik Lady GaGi. Kontrowersyjna gwiazda, o której w tym roku mówiło się dużo i głośno, wydawała się murowanym faworytem do zwycięstwa. Ponadto, podobnie jak Katy Perry, Lady GaGa również mogła pochwalić się trzema nominacjami. Ostatecznie największe uznanie zyskał przebój lata "Alejandro", który znalazł się ostatecznie dopiero na dziesiątym miejscu. Na 15. pozycji uplasował się z kolei utwór "Bad Romance", zaś "Telephone" wypadł poza pierwszą pięćdziesiątkę.

Pełne notowanie plebiscytu w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc, możecie posłuchać w stacji RMF Przebój Roku.

Oto pierwsza dziesiątka plebiscytu Przebój Roku RMF FM 2010:

1. Shakira - Waka Waka (This Time for Africa)
2. Andrzej Piaseczny - Śniadanie do łóżka
3. Rihanna - Only Girl In The World
4. Michael Jackson feat. Akon - Hold My Hand
5. Shakira - Loca
6. Ania Wyszkoni - Wiem, że jesteś tam
7. Eminem feat. Rihanna - Love The Way You Lie
8. Hurts - Wonderful Life
9. Perfect - Raz po raz (straszą nas)
10. Lady Gaga - Alejandro.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Time | plebiscyt | RMF FM | przebój | 2010 | Shakira

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje