Madonna protestuje jako harcerz

Amerykańska wokalistka Madonna pojawiła się na gali wręczenia GLAAD Media Awards w stroju harcerza. Gwiazda postanowiła w ten sposób zaprotestować przed zakazem wstępowania w szeregi amerykańskich druhów osób o odmiennej orientacji.

Madonna protestuje przeciwko dyskryminacji harcerzy gejów - fot. Larry Busacca
Madonna protestuje przeciwko dyskryminacji harcerzy gejów - fot. Larry BusaccaGetty Images/Flash Press Media

Madonna starannie wyselekcjonowała garderobę na wieczór rozdania GLAAD Media Awards, wyróżnień przyznawanych przedstawicielom mediów oraz twórcom filmowych i literackich w uznaniu ich zasług na polu szerzenia tolerancji. Piosenkarka przybyła na ceremonię przebrana za... harcerza. W ten sposób Madonna postanowiła zaprotestować przeciw głośnemu w Stanach Zjednoczonych zakazowi wstępowania w szeregi Boy Scouts of America osób o odmiennej orientacji.

Madonna w swej 10-minutowej przemowie, będącej wstępem do wręczenia nagrody dziennikarzowi CNN Andersonowi Cooperowi, wytłumaczyła, że reguły powinny zostać wreszcie zmienione.

"Zawsze chciałam być harcerzem, ale mi nie pozwolili. Byłam harcerką" - powiedziała artystka pół-żartem, pół-serio. Artystka wspomniała, że została wyrzucona z drużyny, ponieważ jej mundurek... miał zbyt krótką spódniczkę.

Madonna, choć przemawiała w dość lekki i przystępny sposób, mówiła o powszechnym problemie braku akceptacji młodych ludzi wśród rówieśników. Gwiazda, jako matka czworga dzieci stwierdziła, że nie potrafi sobie wyobrazić, że jej córki i synowie mogą doznać jakiejkolwiek krzywdy z powodu tego, kim i jacy są.

Madonna zaprosiła wówczas na scenę dziennikarza CNN Andersona Coopera, któremu wręczyła specjalną nagrodę. Cooper został wyróżniony GLAAD Media Award za postawę na ekranie i poza nim, która czyni go wzorem do naśladowania.

GLAAD Media Award to nagroda przyznawana od 1990 r. przez organizację Gay And Lesbian Alliance Against Defamation, której celem jest eliminowanie dyskryminacji ze względu na orientację i tożsamość płciową. Statuetki wręczane są dla przedstawicieli mediów oraz twórców filmowych i literackich, którzy poprzez swoją pracę w znaczący sposób przyczyniają się do szerzenia tolerancji na świecie.

Czytaj także:

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas