Reklama

Reklama

Kraków Arena: Najbliższe koncerty i praktyczne informacje

Sprawdź, jakie gwiazdy wystąpią w najbliższych miesiącach w Tauron Arenie Kraków, jak dojechać do obiektu i gdzie zaparkować.

Kraków Arena - najbliższe koncerty:

13 marca 2015 r. - Paul Simon i Sting

17 kwietnia 2015 r. - Robbie Williams

28 maja 2015 r. - Andre Rieu

30 maja 2015 r. - Festiwal Muzyki Filmowej: Międzynarodowa Gala Seriali

31 maja 2015 r. - Festiwal Muzyki Filmowej: Star Trek Live In Concert

8 czerwca 2015 r. - Faith No More

13 lipca 2015 r. - Mark Knopfler

25 sierpnia 2015 r. - Violetta Live

29 września 2015 r. - Eros Ramazzotti

Dojazd do hali

Tauron Arena Kraków oddalona jest 4 kilometry od Rynku Głównego w Krakowie. Hala znajduje się w okolicy skrzyżowania Alei Pokoju, którą kursują autobusy i tramwaje, z ul. Lema. Już dziś obiekt jest świetnie skomunikowany z resztą miasta. Najszybciej można się tu dostać tramwajem (przystanek Wieczysta).

Reklama

1. Z centrum Krakowa

z przystanku Dworzec Główny linia nr 4 (w kierunku Wzgórza Krzesławickie), linia nr 10 (w kierunku Pleszów) linia nr 14 (w kierunku Mistrzejowice), linia nr 52 ( w kierunku Os. Piastów)

z przystanku Poczta Główna (przy ulicy Starowiślnej): linia nr 1 ( w kierunku Wzgórza Krzesławickie)

2. Od strony Nowej Huty

z przystanku Rondo Czyżyńskie linia nr 1, (w kierunku Salwator) linia nr 4 ( w kierunku Bronowice Małe), linia nr 52 (w kierunku Czerwone Maki).

Ponadto prosto pod halę podjeżdża autobus nr 128, kursujący z Zajezdni Płaszów do Mistrzejowic.

Parking

Liczba miejsc parkingowych (w części naziemnej i podziemnej) - 1 370

Wjazd do Tauron Areny Kraków znajduje się przy ulicy Lema, łączącej dwa krakowskie szlaki komunikacyjne pomiędzy centrum miasta a Nową Hutą - Al. Pokoju i Al. Jana Pawła II.

Parking w dniach imprez:

- płatny - gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie www.krakowarena.pl,

- bezpłatny - dla osób posiadających bilet w sektorze dla niepełnosprawnych - miejsca na parkingu naziemnym.

Samochody z instalacją gazową mogą parkować wyłącznie na parkingu naziemnym.

Dla niepełnosprawnych

Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych z różnymi ograniczeniami; w szczególności z dysfunkcją ruchu, wzroku i słuchu. Udogodnienia w tym zakresie nie dotyczą jedynie samego obiektu, ale i przestrzeni wokół kompleksu Tauron Areny Kraków. Zastosowane rozwiązania techniczne w rejonie hali zawierają elementy, które ułatwiają funkcjonowanie i poruszanie się wszystkim osobom, także tym poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Pomagają w tym:

- ciągi piesze wyposażone są w obniżone krawężniki,

- rampy podjazdowe (wyposażone w odpowiednie poręcze), zlokalizowane przy schodach głównych z obu stron areny, umożliwiające dotarcie na poziom wejścia do obiektu,

- kasy biletowe posiadają konstrukcję, która umożliwia bezproblemowe kupno biletów przez osoby na wózkach - obniżone lady oraz urządzenia interkomu przystosowane do komunikowania się na odpowiedniej wysokości.

Ponadto, dla osób niepełnosprawnych dojeżdżających samochodami, przygotowano widoczne i dobrze oznakowane miejsca parkingowe w dwupoziomowym garażu wewnętrznym, a także na parkingu zewnętrznym, przy wejściu głównym do obiektu. Z miejsc tych osoby posiadające bilety zakupione w sektorze dla niepełnosprawnych mogą korzystać bezpłatnie.

Wewnątrz obiektu, obok kołowrotów standardowych zamontowano kołowroty dla osób poruszających się na wózkach; o odpowiedniej szerokości oraz z obniżoną lokalizacją kamer. Recepcja obiektu na wydzielonym odcinku posiada obniżone lady, dzięki którym osoby na wózkach bez przeszkód mogą komunikować się i przekazywać wszelkie materiały.

Poruszając się dalej po kompleksie Tauron Areny Kraków niepełnosprawni mogą korzystać:

- ze specjalnie wydzielonych podestów zlokalizowanych w obrębie trybun, na których przewidziano miejsca na ustawienie wózków, a także zamontowano krzesełka dla opiekunów osób niepełnosprawnych,

- z wind - o odpowiedniej szerokości - dostosowanych do przewożenia osób na wózkach,

- z sanitariatów w pełni dla nich przystosowanych, wyposażonych także w instalację przyzywową.

Ciągi piesze są wolne od wszelkich przeszkód fizycznych. Kolorem czerwonym zaznaczono główne ciągi komunikacyjne (niekolidujące z elementami konstrukcji obiektu) na poziomie wejściowym oraz na poziomie trybun Areny. Zaznaczono wyraźnym kolorem (pasy) ostatnie stopnie biegów na klatkach schodowych. W obiekcie zastosowano także alfabet Braille'a do oznaczenia poziomów w windach oraz do opisu przycisków SOS (w przypadku pożaru) na klatkach schodowych.

Z kolei na fragmencie widowni zamontowano pętle iduktofoniczne, stanowiące elementy wspomagania słuchu, które umożliwiają osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy.

Dane Kraków Areny

Obiekt znajduje sie w Krakowie przy ulicy Lema7. Powierzchnia areny to 61,4 tys. metrów kwadratowych. Pojemność hali wynosi od 15 tys. widzów (sport) do 18 tys. (koncerty). W obiekcie znajduje się też mała hala, mieszcząca 304 widzów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy