Reklama

Krajewski i Piaseczny na Święta. Posłuchaj!

Tylko w INTERIA.PL możecie posłuchać przedpremierowo wyjątkowego świątecznego albumu Seweryna Krajewskiego i Andrzeja Piasecznego!

"Zimowe piosenki" to album ze wszech miar szczególny. To magia Świąt uchwycona w pięknych, chwytliwych melodiach napisanych przez najlepszego polskiego kompozytora - Seweryna Krajewskiego. To intymna atmosfera ciepłych, po ludzku prostych, ale mądrych życiowym doświadczeniem tekstów Andrzeja Piasecznego. To wreszcie zapierająca dech w piersi, choć wysmakowana produkcja - delikatne, pełne brzmienia instrumentów akustycznych, sekcja smyczkowa, dęciaki... - zachęca wydawca płyty.

Reklama

Andrzej Piaseczny śpiewa piosenki skomponowane przez Seweryna Krajewskiego nie od dziś, a mistrz melodii z kolei zaprosił młodszego kolegę do napisania tekstów na swój autorski album "Jak tam jest". Spotykali się też na scenie, czego dowodem jest album "Na przekór nowym czasom - Live".

Tym razem nagrali płytę, jakiej jeszcze nie było. To pierwszy naprawdę wspólny album Seweryna Krajewskiego i Andrzeja Piasecznego, pierwsza produkcja studyjna na której spotkali się zarówno w charakterze twórców, jak i wykonawców.

"My po prostu lubimy ładne melodie" - wyjaśnia tajemnicę sukcesu duetu Andrzej Piaseczny.

"Naszym atutem jest też zbieżność charakterów, to że nam się łatwo razem pracuje. Skoro nasze piosenki nie rodzą się w bólach, ale są owocem radości tworzenia, to ta radość bardzo dobrze przekłada się na ludzi, którzy chcą nas słuchać" - dodaje piosenkarz.

Nowością jest zaproszenie do współpracy trzeciej silnej osobowości, czyli Mateusza Pospieszalskiego, muzyka Voo Voo, znakomitego kompozytora, mulitiinstrumentalisty i aranżera. Jego wkład w "Zimowe piosenki" to wspomniana wyżej koronkowa oprawa piosenek Seweryna i Andrzeja.

"Mateusz jest silną osobowością i odcisnął na tym materiale wyraźne piętno. To bardzo pomysłowy człowiek i fajnie podejmowało się z nim dyskusję na gruncie muzycznym" - chwali sobie tę współpracę Andrzej Piaseczny.

Posłuchaj albumu "Zimowe piosenki" Seweryna Krajewskiego i Andrzeja Piasecznego:

Sprawdź tekst utworu w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst "Kochajmy się zimą" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst piosenki "Cichej spokojnej nocy" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst utworu "Pastorałka największych przyjaciół" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst utworu "Kołysanka pierwszej radości" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst "Wiatr do drogi" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst piosenki "Choinka naszych pragnień" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst piosenki "Święta w sercach" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst piosenki "Zwykły Nowy Rok" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst "Śpij spokojnie, mój świecie" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje