Reklama

Reklama

Kelly Clarkson surowo o facetach

24 października ukazał się piąty studyjny album 29-letniej wokalistki Kelly Clarkson. "To, co różni tę płytę od poprzednich, to wokale. Są bogatsze, pełniejsze. Po raz pierwszy brzmię tak, jak na żywo. Producenci pozwolili mi śpiewać po mojemu i być sobą" - mówi o tym wydawnictwie Amerykanka.

Longplay nie bez przyczyny zatytułowany został "Stronger".

"Cały album jest o sile i pewności, dlatego 'Stronger' wydawało się idealnym tytułem. Same utwory to natomiast mieszaka popu, pop-rocka, odrobiny urban i tanecznych rytmów - wszystkiego po trochu. Każdy wierzy, że co cię nie zabije, tylko cię wzmocni. To idealnie odzwierciedla moje życie" - deklaruje Kelly Clarkson.

Album wypełniają szczere - momentami brutalnie szczere - kompozycje, jak "The War Is Over," "Darkside,", "Honestly", ale także "You Love Me", w której Clarkson mówi byłemu facetowi: "nie jesteś wystarczająco dobry", czy "Einstein", gdzie padają słowa: "oto twoje klucze, twoje bagaże, twoje ciuchy, a teraz wynoś się ode mnie".

Reklama

Na "Stronger" Clarkson napisała pięć piosenek i uznała to za terapeutyczne doświadczenie. Jej ulubiony kawałek na albumie to "You Love Me", który napisała po wydarzeniu, które - jak się obawiała - mogło ją złamać.

"Nigdy w życiu nie byłam tak zraniona. Pisząc o tym, jakoś sobie z tym poradziłam" - opowiada Amerykanka.

Twórcami pozostałych piosenek są: Rodney Jerkins, Ester Dean, Bonnie McKee i Toby Gad. Za produkcję odpowiadali natomiast Jerkins, Kurstin, Abraham i Gad.

"To, co różni tę płytę od poprzednich, to wokale. Są bogatsze, pełniejsze. Po raz pierwszy brzmię tak, jak na żywo. Producenci pozwolili mi śpiewać po mojemu i być sobą. Nie odarli mnie z osobowości. Wierzyli we mnie i to zmieniło wszystko" - ekscytuje się piosenkarka.

A jak fani zareagują na "Stronger"?

"Mam pewne przesłanki i wiem, że będą zachwyceni. Wpadłam kiedyś na matkę z córką. Powiedziały, że nieważne co wydam, bylebym tylko coś wydała. Bardzo się cieszę, że ludzie wciąż czekają na nową muzykę" - podkreśla Kelly Clarkson.

Zobacz teledysk do singla "Mr. Know It All":


Światu Clarkson dała się poznać w 2002 roku, występując w pierwszej edycji programu "American Idol".

"Wzięłam udział w przesłuchaniu niedługo po tym, jak spłonęło moje mieszkanie. Pomyślałam, że coś zarobię i spłacę rachunki. Nikt nie wiedział, że program okaże się tak popularny" - wspomina wokalistka.

Kelly wygrała i została międzynarodową gwiazdą, sprzedając 20 milionów płyt, z czego 10 w USA. Siedem jej singli znalazło się w top 10 notowania "Billboard Hot 100". Na koncie ma cztery albumy. Wokalistka zdobyła dwie nagrody Grammy, dwie American Music Awards, dwie MTV Music Awards oraz 11 wyróżnień Billboard Music.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy