Reklama

Gusttavo Lima: Następca Michela Teló?

Opadł już nieco szał wokół przeboju "Ai Se Tu Pego" brazylijskiego przystojniaka Michela Teló. W jego ślady idzie właśnie Gusttavo Lima z piosenką "Balada boa (Tche tcherer)".

22-letni obecnie Gusttavo przygodę z muzyką rozpoczął już jako 9-latek, kiedy to został solistą w chórze. W 2009 roku ukazał się jego wydany niezależnie debiutancki album "Revelaçao".

Reklama

Popularność zapewniło mu koncertowe wydawnictwo "Gusttavo Lime a Voce" (2011), nagrane przed 60 tysiącami widzów. To właśnie z tej płyty pochodzi przebój "Balada boa (Tche tcherer)", znany po prostu jako "Balada", który teraz zaczyna podbijać Europę.

Światową sławę zapewnił piosence brazylijski piłkarz Neymar, który kilka miesięcy wcześniej rozpropagował "Ai Se Tu Pego" Michela Teló. Napastnik Santosu i reprezentacji Brazylii razem z wokalistą pojawił się w licznych show telewizyjnych, co dodatkowo przełożyło się na popularność piosenki "Balada".

Gusttavo i wspomniany Michel Teló to przedstawiciele tradycyjnej muzyki brazylijskiej zwanej sertanejo.

Lima na początku roku ruszył do Stanów na koncerty, w tym m.in. na Florydę, gdzie istnieje silne środowisko latynoskie. "Balada" po światowej premierze w kwietniu trafiła na listy przebojów w licznych krajach w Europie, plasując się w ścisłej czołówce w m.in. Holandii, Austrii, Francji, Belgii, Szwajcarii czy Rumunii.

Zobacz koncertowy teledysk "Balada":


Sprawdź tekst piosenki "Balada" w serwisie Teksciory.pl! Dodaj własne tłumaczenie!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: boa | Michel Teló | Neymar | piosenka | przebój | Brazylia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje