Przystanek Woodstock 2017: Domowe Melodie i nowy projekt muzyczny na festiwalu

The Dead Daisies w specjalnym projekcie z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej oraz Domowe Melodie wystąpią na Dużej Scenie 23. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Domowe Melodie wystąpią na Przystanku Woodstock
Domowe Melodie wystąpią na Przystanku Woodstockmateriały prasowe

Domowe Melodie

To niezwykłe trio w ciągu kilku lat mocno odcisnęło swoje piętno na polskim podwórku muzycznym. Kroczą swoimi ścieżkami, unikają medialnego szumu i marketingowych trików, zdobywając wierną grupę słuchaczy, którzy zapełniają kolejne sale koncertowe. Autorka muzyki i tekstów Justyna "Jucho" Chowaniak razem ze Staszkiem Czyżewskim i Kubą Dykiertem stali się bohaterami kolorowej i pięknej bajki, zrodzonej z potrzeby serca w domowym zaciszu, która dzięki mediom społecznościowym zyskała ogromny zasięg.

Dziś Domowe Melodie są unikatową marką. Wymieniani są jednym tchem z najpopularniejszymi obecnie artystami w naszym kraju. Wszystko zaczęło się w 2012 roku, kiedy do sieci trafił klip do utworu "Zbyszek" - przypadkowo nagrany fragment próby szybko stał się internetowym hitem. Grupa wydała samodzielnie debiutancką płytę i rozpoczęła koncertowanie, zyskując coraz większą popularność w kraju i nie tylko.

17 grudnia 2014 roku po ponad półrocznej przerwie i ku zaskoczeniu fanów, zespół wydał swoją drugą, tym razem podwójną płytę, na której znalazły się 22 nowe piosenki.

Mimo wielkiego zainteresowania zespołem, cała trójka konsekwentnie odmawia propozycji współpracy z wytwórniami i promotorami, i na własną rękę wydaje ręcznie przygotowywane płyty, które można zdobyć jedynie poprzez ich oficjalną stronę.

The Dead Daisies & Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej

"Zespół The Dead Daisies - nasz zeszłoroczny gość - powraca na woodstockową scenę! W tym roku postanowił zebrać zaprzyjaźnionych artystów i zagrać specjalny koncert dedykowany całej woodstockowej publiczności. To ma być specjalny koncert, w którym przewijać się będą standardy rock'n'rolla, w których mowa jest o wolności, mają to być kamienie milowe, które wszyscy znamy i które możemy wspólnie zaśpiewać. Woodstockowa publika uwielbia, kiedy na scenie pojawia się Orkiestra (tym razem artystom będzie towarzyszyć dobrze znana Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej), kiedy pojawia się dużo muzyków, kiedy projekt jest trudny i wymagający" - zapowiada Jurek Owsiak.

"The Dead Daisies to ludzie, którzy nie tylko grając w tamtym roku przylecieli za własne pieniądze, ale także po koncercie zachwyceni atmosfera i ideą koncertu, tym czym Fundacja się zajmuje - wpłacili 10 000 € na konto WOŚP. Z zespołem jesteśmy w kontakcie przez cały czas i wiemy, że bardzo miło wspominają ten występ i bardzo chcą, żeby ten zbliżający się koncert ukazał się także na DVD, CD i może na WINYLU i wtedy skierowany był na rynek amerykański. To byłoby fantastyczne uhonorowanie naszego festiwalu" - podkreśla szef Przystanku.

Fragment koncertu The Dead Daisies podczas 22 Przystanku WoodstockPiotr BarbarowskiWOŚP

W skład supergrupy wchodzą wokalista John Corabi (eks-Mötley Crüe, The Scream), basista Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake), perkusista Brian Tichy (Ozzy Osbourne, Foreigner) i gitarzyści David Lowy (Red Phoenix, Mink) i Doug Aldrich (Whitesnake, Dio). Muzycy chcą zaprosić do swojego projektu jeszcze jednego wykonawcę z Polski.

Choć wychowali się na hard rocku lat 70. i 80., The Dead Daisies tworzą muzykę, która jest idealną mieszanką stylu The Faces, Bad Company i Foreigner.

Już sam początek kariery scenicznej The Dead Daisies w 2013 roku był wybuchowy. Od tego czasu zespół zdążył wydać dwa albumy i zagrać liczne koncerty u boku gwiazd takiego formatu jak ZZ Top, Aerosmith, Judas Priest, KISS czy Def Leppard. W 2015 roku zespół wydał drugą płytę "Revolución", zainspirowany historycznym występem zespołu na Kubie, a w 2016 światło ujrzał album "Make Some Noise", który pociągnął za sobą światową trasę koncertową. The Dead Daisies wystąpili na największych rockowych festiwalach w Europie - zagrali na Wacken Open Air Germany i pojawili się przed ćwierć milionową publiką na Przystanku Woodstock. Po wyprzedanej trasie po Wielkiej Brytanii i Niemczech The Dead Daisies dołączyli do KISS na trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych.

Rockmani z The Dead Daisies na 22. Przystanku Woodstock

Na woodstockowe pola powrócił najprawdziwszy rock’n’roll i to najwyższych lotów!Piotr BarbarowskiWOŚP
Grupę tworzą legendarni rockmeni: John Corabi (Motley Crue, The Scream), Marco Mendoza (Thin Lizzy), Dough Aldrich (Whitesnake, Dio), Bian Tichy (Ozzy Osbourne, Whitesnake, Billy Idol).Anna MigdaWOŚP
To ich pierwszy koncert w Polsce i to od razu przed najpiękniejsza publiką świata! Darek DylskiWOŚP
Niepowtarzalny wokal, bluesowe riffy, potężne refreny, mocarne melodie, czyli wybitna jakość muzyki i gitarowe szaleństwo w jednym.Darek DylskiWOŚP
Darek DylskiWOŚP
Ten koncert na długo pozostanie w naszej pamięci.Darek DylskiWOŚP

The Dead Daisies udowadniają że ich siła leży w występach na żywo, dlatego prawdziwym rarytasem dla fanów muzyki będzie wydawnictwo "Live & Louder" nagrane podczas koncertów na europejskiej trasie koncertowej zespołu. Jego premierę zaplanowano na 19 maja tego roku.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej

Pierwsza w pełni profesjonalna orkiestra gorzowska. Działalność rozpoczęła wraz z inauguracją CEA-Filharmonii Gorzowskiej, w maju 2011 roku Debiutem koncertowym zespołu było wykonanie  - wspólnie z Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt, chórem Singakademie z Frankfurtu oraz Chórem Akademii Sztuki ze Szczecina - IX Symfonii Ludwiga van Beethovena. Twórcą i pierwszym dyrektorem Orkiestry był Piotr Borkowski (marzec 2011 - październik  2012). Od kwietnia 2013 roku Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pracuje pod dyrekcją Moniki Wolińskiej.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej to młody, międzynarodowy i ambitny zespół. Muzycy pochodzą z Polski, Niemiec, Belgii, Portugalii, Japonii i Chin. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny  - od baroku po współczesność. Mimo niedługiego stażu, orkiestra wystąpiła z wieloma światowej sławy artystami. Muzycy zagrali m.in. pod batutą jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów, Maxima Vengerova oraz mieli zaszczyt pracować pod dyrekcją takich sław jak: Krzysztof Penderecki, Kazimierz Kord, Tadeusz Strugała, Antoni Wit, Tadeusz Wojciechowski czy Jerzy Maksymiuk. Z Orkiestrą wystąpili już m.in.: Małgorzata Walewska, Agnieszka Rehlis, Bogusław Morka, Iwona Hossa i Leszek Możdżer.

Orkiestra dwukrotnie wystąpiła już na Przystanku Woodstock - w sierpniu 2012 roku, na scenie Akademii Sztuk Przepięknych, a dwa lata później na Dużej Scenie festiwalu, towarzysząc skrzypkowi Michałowi Jelonkowi. W sierpniu 2013, na zaproszenie Jana A. P. Kaczmarka, Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Moniki Wolińskiej uświetniła Galę Otwarcia Transatlantyk Festival Poznań.

Zespół ma za sobą debiut fonograficzny - album z koncertami skrzypcowymi P. Czajkowskiego (D-dur op. 35) i J. Sibeliusa (d-moll op. 47), nagrany w kwietniu 2012 roku z laureatką 14. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego (Poznań, 2011) - Soyoung Yoon. Nagrany w sierpniu 2015 roku (wydany w listopadzie 2015) album "Bronisław Kaper / Jan A.P. Kaczmarek. Spotkanie" to druga płyta w dorobku zespołu.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

23. edycja odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 r., tradycyjnie już w Kostrzynie nad Odrą. Wystąpią m.in. Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Exploited, The Qemists, Nothing But Thieves, Slaves i Prong.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas