Przystanek Woodstock 2016: The Hives na Głównej Scenie
Szwedzka grupa The Hives na Głównej Scenie, Enej, Sexbomba i Łzy na Drugiej Scenie oraz aktor Zbigniew Buczkowski na Akademii Sztuk Przepięknych to najnowsze ogłoszenia 22. Przystanku Woodstock.
Powstały w roku 1993 w szwedzkim miasteczku Fagersta zespół The Hives już od lat stanowi rock'n'rollową moc, z który trzeba się liczyć. Formacja ma w dorobku studyjne płyty "Barely Legal", "Veni Vidi Vicious" (z przebojami "Hate To Say I Told You So" i "Main Offender"), "Tyrannosaurus Hives" (z m.in. "Walk Idiot Walk", "Two-Timing Touch & Broken Bones" oraz "A Little More For Little You"), "The Black and White Album" (za produkcję odpowiadali Pharrell Williams, Jacknife Lee i Dennis Herring) i "Lex Hives" z czerwca 2012 r.
Wokalista Pelle Almqvist to prawdziwy wulkan energii - podczas występów bez chwili wytchnienia przemierza scenę, znakomicie komunikując się z publicznością i zagrzewając ją do zabawy.
Na Drugiej Scenie (wcześniej zwanej Małą) zagrają polskie grupy Enej, Sexbomba i Łzy.
Enej w 2010 r. wystąpił w eliminacjach do Przystanku Woodstock i znalazł się w gronie zwycięzców. Występ na Dużej Scenie został świetnie przyjęty, co przyniosło grupie rok później Złotego Bączka - nagrodę woodstockowej publiczności. Po drodze był jeszcze telewizyjny program "Must Be The Music" (wygrana w I edycji), setki koncertów, dziesiątki przebojów i wyróżnień... W lutym 2015 r. ukazał się ostatni album - "Paparanoja" zawierający energetyczną mieszankę ukraińskiego folku, ska, reggae, rocka i popowej przebojowości.
Powstała w 1986 roku w Legionowie Sexbomba łączy punk rocka i rock and rolla. Formacja wystąpiła dotąd m.in. na wszystkich bez wyjątku Finałach WOŚP, na festiwalach w Jarocinie i Przystanku Woodstock i setkach imprez nie tylko w kraju, ale też zagranicą. Dyskografię grupy dowodzonej przez wokalistę Roberta Szymańskiego zamyka tegoroczny "Spam" promowany utworem "Jest źle (kocham cię debilu)". W roku 2016 zespół będzie świętował 30-lecie swojego istnienia.
Pop-rockowe Łzy to zespół gitarzysty Adama Konkola. W dorobku ma m.in. takie przeboje, jak "Oczy szeroko zamknięte", "Agnieszka", "Narcyz", "Gdybyś był", "Jestem jaka jestem", "Niebieska sukienka", "Puste słowa", "Zatańcz ze mną proszę" czy "Kiedy nie ma w nas miłości". Po rozstaniu z Anią Wyszkoni (koniec 2010 r.) nową wokalistką grupy została Sara Chmiel. Łzy w 2014 r. grały już na Przystanku - także na drugiej scenie.
Kolejnym gościem tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych (po podróżniku Tomaszu Michniewiczu) będzie znany i lubiany aktor - Zbigniew Buczkowski. Po raz pierwszy na ekranie wystąpił w wieku 12 lat (jako statysta) i do tej pory wystąpił w ponad 160 filmach. Przed kamerę trafił przez przypadek. Andrzej Kondratiuk zatrudnił go do jednej z ról w swoim filmie "Dziewczyny do wzięcia" (1972) i praca aktora tak mu się spodobała, że postanowił rozpocząć karierę artystyczną. Największą popularność przyniosły mu seriale: "Dom" (Henio Lermaszewski), "Graczykowie" i "Święta wojna". Od 2007 r. można go oglądać w serialu "Barwy szczęścia" (Zdzisio).
Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 14-16 lipca w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Apocalyptica, Tarja Turunen, Vintage Trouble, Bring Me The Horizon, Inner Circle, Che Sudaka, Living Colour, The Rumjacks, Chemia, Materia, Luxtorpeda, DragonForce i Skubas. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.
Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.