Przystanek Woodstock 2016: Poparzeni Kawą Trzy wracają na festiwal

Poparzeni Kawą Trzy oraz Mike Love zagrają na Małej Scenie 22. Przystanku Woodstock, jazzowy Tie Break wystąpi na Nocnej Scenie ASP oraz znamy już program trzeciego dnia koncertów na Scenie Viva Kultura.

Poparzeni Kawą Trzy wracają na Przystanek Woodstock
Poparzeni Kawą Trzy wracają na Przystanek WoodstockFot. Adrian SlazokReporter

Poparzeni Kawą Trzy to zespół przyjaciół, muzyków i dziennikarzy. Powstał w 2005 roku utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Zetki oraz ich przyjaciół. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na Festiwalu TOPTrendy w Sopocie gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu "Przebojem na antenę".

Od tej chwili Poparzeni Kawą Trzy goszczą na największych polskich scenach festiwalowych takich jak Przystanek Woodstock 2012 zarejestrowany na DVD, Ostróda Reggae Festiwal, Czad festiwal, Finały WOŚP, a miliony bawią się przed telewizorami w rytm "Kawałka do tańca" podczas Sylwestrowych nocy organizowanych przez Polsat.

Teksty do wszystkich utworów, a wśród nich takich przebojów jak "Byłaś dla mnie wszystkim", "Wezmę cię", "Okrutna zła i podła" pisze Rafał Bryndal. Muzykę, określaną jako miks ska/rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni. W 2013 roku ukazał się album zatytułowany "Wezmę cię", obecnie zespół pracuje nad kolejnym materiałem.

W skład grupy wchodzą Roman Osica, Krzysztof Zasada, Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski, Krzyś Tomaszewski, Marian Hilla i Jacek Kret.

Na Małej Scenie (sobota 16 lipca) zagra również Mike Love - jedna z wschodzących gwiazd muzyki reggae. Urodzony w Oahu na Hawajach w rodzinie, która muzyką żyła od pokoleń, Mike Love tworzy melodie będące mieszanką mnóstwa różnych tradycji z jednym wspólnym mianownikiem: ideą zmieniania świata na lepsze.

Płyty Mike’a Love wydawane są pod marką jego własnej, niezależnej wytwórni Love Not War Records. To właśnie to obok intensywnego koncertowania pomogło artyście zdobyć solidną i wciąż pączkującą grupę fanów jego jedynej w swoim rodzaju inspirującej muzyki. Mike Love ma na swoim koncie trasy koncertowej z wieloma muzykami z kręgów świadomej muzyki roots, w tym między innymi z Xavierem Ruddem czy Nahkiem.

Ostatnie kilka lat było świadkiem wielu entuzjastycznie przyjętych występów festiwalowych Mike’a, wśród których należy wspomnieć o California Roots Festival, Wakarusa, Wanderlust czy Montreal Jazz Fest. Nie mniejszy jest sukces Mike’a w sieci: ostatnio jeden z jego filmików na YouTubie zaliczył ponad 5 milionów wyświetleń.

A jednak tym, co najbardziej trafia do fanów Mike’a, jest jego przesłanie, pasja i mądrość tekstów. "Zawsze chodziło o głębszy sens - wyjaśnia Mike. - Nigdy nie lubiłem muzyki płytkiej. Wciąż uczę się, dokąd zmierzam i gdzie chcę być. Cała muzyka jest dla mnie też narzędziem poznania. Otwieram się na nią i odbieram przesłania. To mnie rozwija i koi tak jak każdego innego człowieka".

Jazzowy zespół Tie Break z Częstochowy zagra w tym roku na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych. Ich koncertu będzie można posłuchać w czwartek (14 lipca) o godzinie 22:00 w Dużym Namiocie ASP.

Trzon grupy grupy stanowi czwórka utytułowanych muzyków: Marcin Pospieszalski - bas, Mateusz Pospieszalski - saksofon, Janusz Yanina Iwański - gitara oraz Antoni Gralak - trąbka.

W obrębie offowej subkultury lat 80. szybko zdobyli pozycje najciekawszego outsidera. Chuligani jazzowej sceny istnieli poza oficjalnym obiegiem, nieobecni w komunistycznych mediach. Odcięci od zagranicznych wyjazdów stworzyli wokół zespołu własne artystyczne środowisko.

Tie Break postrzegany jest jako zespół poszukujący, tworzący własny unikalny styl i brzmienie. Zespół uważany jest za prekursorów yassu. Po wydaniu w 2015 reedycji w formie boxu wszystkich płyt i nagrań archiwalnych, zespół z powodzeniem koncertuje w prestiżowych salach, wypełniając po brzegi: filharmonie, koncerty plenerowe i sale festiwalowe.

Pokojowa Wioska Kryszny jest stałym i niezwykle barwnym elementem Przystanków Woodstock. Jej organizatorem jest Fundacja Viva Kultura, która co roku stara się przybliżyć uczestnikom festiwalu elementy kultury Indii (w postaci warsztatów jogi i medytacji, pokazów tańca, teatru, filozofii i mantr) oraz dba o woodstockowiczów poprzez przygotowanie dla nich i sprzedaż po minimalnych kosztach wegetariańskiego i wegańskiego jedzenia.

Ideą Pokojowej Wioski Kryszny jest również prezentowanie muzyki, która jest głównym nośnikiem pozytywnej energii Przystanku Woodstock. Co roku organizowana przez nich Scena Viva Kultura - trzecia scena festiwalu - gromadzi wiele znanych i lubianych zespołów z Polski i ze świata.

Na tegorocznej edycji Przystanku Woodstock Scena Viva Kultura rozpocznie swoją działalność 13 lipca (środa). Tradycyjnie każdego dnia od godziny 13:00 będzie prezentowany program artystyczny, a o godzinie 16:00 wystartują koncerty, które zakończą się po północy.

Rozkład jazdy Sceny Viva Kultura - piątek (15 lipca):

13:00 - 15:30 - PROGRAM ARTYSTYCZNY
16:00 - 16:40 - MOLLY MALONE'S
17:00 - 17:40 - RADIO BAGDAD
18:00 - 19:00 - ZMAZA / BEZJAHZGH - PROJEKT TRZCIAMAJKA
19:20 - 20:20 - SEDES
20:40 - 21:40 - THE ANALOGS
22:00 - 00:30 - FARBEN LEHRE XXX lat.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 22. edycja odbędzie się w terminie 14-16 lipca 2016 rokuKostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Apocalyptica, Tarja Turunen, The Hives, Vintage Trouble, Bring Me The Horizon, Inner Circle, Che Sudaka, Living Colour, Molotov, The Rumjacks, The Dead Daisies, Chemia, Materia, Luxtorpeda, Hey, Piotr Rogucki, Marcelina, CETI, Oberschlesien, DragonForce, Łona & Webber, Skubas i TZN Xenna.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Tak było na Przystanku Woodstock 2015! Zobacz naszą wideorelacjęDamian MękalWOŚP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas