Pol'and'Rock Festival 2023: 400 km piechotą z Warszawy na imprezę Jurka Owsiaka w szczytnym celu

Dziennikarz i podróżnik Marek Mikulski wyruszył w liczącą 400 km pieszą trasę z Warszawy do Czaplinka, gdzie w dniach 3-5 sierpnia odbędzie się tegoroczna edycja Pol'and'Rock Festival. Przy okazji uruchomił zbiórkę, której celem jest zebranie funduszy na muzykoterapię dla pacjentów Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala "Zdroje" w Szczecinie.

Jurek Owsiak zaprasza na Pol'and'Rock Festival 2023
Jurek Owsiak zaprasza na Pol'and'Rock Festival 2023Adam BurakowskiReporter

29. edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpniaCzaplinku (lotnisko Broczyno) w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, między jeziorami Drawsko i Czaplino. W tym miejscu impreza była zorganizowana również rok temu - była to wówczas pierwsza ponownie w pełni otwarta formuła po pandemii koronawirusa.

Tak było na Pol'and'Rock Festival 2022 w Czaplinku!INTERIA.PL

Piechotą na Pol'and'Rock Festival 2023

Dziennikarz i podróżnik Marek Mikulski w tym roku ponownie zdecydował się ruszyć pieszo na imprezę dowodzoną przez Jurka Owsiaka. Tym razem jego podróż liczy 400 km, które postanowił pokonać w 10 dni.

"Dzięki internetowej zbiórce chcę zebrać 3 tysiące złotych, na muzykoterapię dla pacjentów Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala "Zdroje" w Szczecinie" - podkreśla Mikulski, który relacjonuje wyprawę na profilu Piechotą się chodzi. Na koncie zrzutki jest już ponad 4200 zł.

Podróżnik w 2018 r. przeszedł Polskę dookoła, w nieco ponad 4 miesiące pokonując niemal 4 tys. km.

W Warszawie, Jurek Owsiak podpisał specjalnie na tę okazję przygotowaną koszulkę, ale tylko swoim imieniem. Nazwisko pojawi się dopiero w Czaplinku na polu festiwalowym - pod warunkiem, że Mikulskiemu uda się tam dotrzeć pieszo. Ta koszulka trafi na aukcje WOŚP w styczniu 2024 r.

Pol'and'Rock Festival 2023: Kto zagra?

W Czaplinku zaprezentują się m.in. amerykańskie zespoły Biohazard i Spin Doctors, francuski producent Carpenter Brut, Napalm Death (legenda sceny grindcore z Wielkiej Brytanii), brytyjskie formacje Apollo 440 i While She Sleeps, walijski zespół Bullet For My Valentine, Royal Republic, pochodzący z Szwajcarii zespół Saint City Orchestra, francuski Rise of the Northstar, The Scratch (obwołany jednym z najodważniejszych irlandzkich debiutów ostatnich lat), Steve 'n' Seagulls, Australijczycy z The Rumjacks, ukraińska grupa Luiku oraz Epica - holenderska gwiazda symfonicznego metalu.

Polskimi gwiazdami będą m.in. Brodka, Krzysztof Zalewski, Marek Dyjak, grupy LemON, Proletaryat, Lady Pank, Golden Life, Włochaty, Transgresja, Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore oraz laureaci Złotego Bączka: Kwiat Jabłoni i Pull The Wire.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych z uczestnikami spotkają się m.in. Marek Dyjak, Kwiat Jabłoni, Grzegorz Kalinowski, Katarzyna Kolenda-Zalewska i Marta Kuligowska, Borys Szyc i Karol Wójcicki.

Jak co roku, wydarzenie jest niebiletowane, bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Festiwalowe pole obejmuje teren ok. 180 hektarów. Duża Scena mierzyć będzie 67 m szerokości, 30 m głębokości i 18 m wysokości. Cała konstrukcja już powstaje na miejscu. Z kolei w dużym namiocie ASP poza spotkaniami odbywać się będą także koncerty Małej Sceny. "Mała Scena tylko z nazwy" - przypominają organizatorzy, bo jej wymiary to 40x70 metrów.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas