Reklama

#104 Pełnia Bluesa: Pawkin z nowym singlem

Dotarli do półfinału jednej z edycji "Must Be The Music". Teraz powracają z nowym singlem. Mowa o lubelskim zespole Pawkin, który właśnie podzielił się z fanami utworem "Rzeka". W #104 Pełni Bluesa wspomnimy też o historii skrywanej w piosenkach Fantastic Negrito oraz o teledysku bez głosu wypuszczonym przez Beth Hart.

Zespół Pawkin istnieje od listopada 2011 roku, jednak początki działalności tej lubelskiej formacji sięgają roku 2006, kiedy to nagrany został singel "Blues Mieszka w Polsce". Kompozycja Sławka Wierzcholskiego znalazła się na pięciopłytowej Antologii Polskiego Bluesa.

Stylistycznie, twórczość grupy to rock i pop-rock. Na koncertach Pawkin sięga także po repertuar bluesowy, wykonując między innymi covery we własnej aranżacji.

Od wznowienia działalności w 2011 roku, zespół w składzie: Andrzej Pawka - wokal, Maciej Płokita - gitara, Piotr Koszałka - gitara , Wojciech Zwoliński - bas, Ireneusz Muszyński - perkusja (menedżer) wydał siedem singli oraz teledysków.

Reklama

Kapela wystąpiła też w półfinale piątej edycji programu "Must Be The Music". 8 czerwca światło dzienne ujrzał ich pierwszy singel "Rzeka" z nadchodzącej, drugiej płyty.

Nowy album Fantastic Negrito. Opisał historię przodków

Na sklepowych półkach już nie singel, a pełny album Fantastic Negrito - "White Jesus, Black Problems", czyli mieszanka soulu, bluesa, gospel, rocka, a wszystko to ze społecznym przekazem, który mogliśmy obserwować wcześniej, przy okazji kolejnych wypuszczanych singli.

W 1759 roku, w Wirginii, Elizabeth Gallimore, biała szkocka służąca, zakochała się w czarnym niewolniku. Ich potomek, Xavier Amin Dphrepaulezz, znany również jako Fantastic Negrito, odkrył, że jest biały w 27 procentach i napisał materiał oparty na ich historii.

Beth Hart wypuściła teledysk... bez głosu

Z kolei Beth Hart na początku tego roku wydała płytę "A Tribute to Led Zeppelin". Kilka dni temu opublikowano wideo do piosenki "Babe, I'm Gonna Leave You". Wideo o tyle ciekawe, że dostępne w dwóch wersjach - audio i bez audio, z samym obrazem.

To drugie Hart stworzyła specjalnie dla fanów, by mogli nagrać swoją wersję utworu, podobnie jak w przypadku pierwszego eksperymentu z ciszą, przy utworze "Black Dog".

Posłuchaj #104 Pełni Bluesa na Spotify.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pełnia Bluesa | Pawkin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy