Reklama

Reklama

Zwycięzca Eurowizji 2017 Salvador Sobral wystąpi w Polsce

Salvador Sobral, zwycięzca ubiegłorocznego konkursu Eurowizji, przyjedzie do Polski. Celem wizyty Portugalczyka będą indywidualne koncerty.

Salvador Sobral wystąpi w Polsce

Jak dowiedział się lizboński tygodnik "Visao", kalendarz artystyczny piosenkarza, powracającego na scenę po rekonwalescencji, przewiduje wyjazdy zarówno w związku z koncertami zespołu Alexander Search, w którym jest wokalistą, jak i pod własnym nazwiskiem.

Koncerty w Polsce zostały zaplanowane na kwiecień 2019 r., a Salvador Sobral będzie wstępował na nich pod własnym nazwiskiem.

Polska będzie jednym z kilku państw, do których w ciągu najbliższego roku uda się Portugalczyk - pojedzie m.in. jeszcze w tournee po Hiszpanii, a także do Francji.

Reklama

Sobotni występ (12 maja) Sobrala podczas finału Eurowizji w Lizbonie był jego pierwszym publicznym koncertem po grudniowym przeszczepie serca. Wokalista zaprezentował się podczas gali u boku brazylijskiej sławy muzycznej Caetano Veloso.

28-letni artysta z portugalskiej stolicy nie ukrywa swojego dystansu do europejskiego festiwalu piosenki. Twierdzi, że w ostatnich latach Eurowizja stała się promotorką muzyki skierowanej na efekciarstwo i pustej w swoim przesłaniu. Po sobotnim finale Eurowizji piosenkarz ponownie skrytykował tę imprezę.

Krótko po tegorocznym finale Eurowizji Salvador Sobral wyruszy w trasę koncertową po rodzimej Portugalii. Z kolei pomiędzy czerwcem a lipcem będzie występował w sąsiedniej Hiszpanii. Na jego trasie znajdą się m.in. Madryt, Barcelona, Malaga, Walencja, Kartagena, a także San Sebastian.

Sobral nie obawia się intensywnej trasy koncertowej. Muzyk przyznaje, że powraca do normalnego życia po operacji. "Chodzę po schodach, gram w piłkę nożną, biegam" - wyznał przed sobotnim finałem Eurowizji.

Sobral wygrał 13 maja ub.r. organizowany w Kijowie 62. finał Eurowizji dając Portugalii pierwszy w 53-letniej historii udziału tego kraju tytuł najlepszej piosenki Starego Kontynentu. Autorką zwycięskiej piosenki "Amar pelos dois" (Kochać za dwoje) jest siostra Salvadora, Luisa Sobral.

Sprawdź tekst utworu "Amar Pelos Dois" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Salvador Sobral | koncert w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje