Reklama

"The Rewind Tour": Dr. Alban, Corona i Whigfield w składzie

Koncert "The Rewind Tour" powiększył się o kolejnych wykonawców. W listopadzie w Warszawie pojawią się Dr. Alban, Corona i Whigfield.

Koncert "The Rewind Tour" powiększył się o kolejnych wykonawców. W listopadzie w Warszawie pojawią się Dr. Alban, Corona i Whigfield.
Whigfield w latach 90. podbijała listy przebojów (zdjęcie z 1994 roku) /Matt Green /Getty Images

Dr. Alban czyli Alban Uzoma Nwapa to szwedzki piosenkarz i producent nigeryjskiego pochodzenia, który z zawodu był dentystą. W 1990 roku wydał swój pierwszy album "Hello Africa" (posłuchaj tytułowej piosenki!), który zapoczątkował jego karierę w przemyśle muzycznym. Płyta rozeszła się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Jednak dopiero drugi album "One Love" (posłuchaj tytułowej piosenki!) wyniósł go na szczyty popularności na całym świecie, a piosenka "It's My Life" był numerem jeden na listach przebojów niemal w całej Europie.

Reklama

Corona to włoska grupa muzyczna eurodance założona w 1993 w Rzymie. Wokalistka Olga de Souza pochodzi z Brazylii z Rio de Janeiro i przez wiele lat pracowała w banku. W końcu znalazła się we Włoszech, gdzie trafiła na szczyty list przebojów ze swoim hitem "The Rhythm of the Night". Wkrótce stała się nieoficjalną królową muzyki dance na całym świecie.

Whigfield (Sannie Carlson) to duńska wokalistka eurodance, najbardziej znana ze swojego przeboju z 1994 roku czyli "Saturday Night". Została wpisana do księgi rekordów Guinessa jako pierwsza w historii artystka, która dotarła na szczyt listy przebojów w Wielkiej Brytanii jako debiutantka. Jej kolejne hity "Another Day" (posłuchaj!) czy "Think Of You" (posłuchaj!) tylko ugruntowały jej pozycje w czołówce muzyki dance.

Sprawdź tekst utworu "It's My Life" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst utworu "The Rhythm of the Night" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst utworu "Saturday Night" w serwisie Teksciory.pl!

Wydarzenie odbędzie się 16 listopada na warszawskim Torwarze. Tego dnia wystąpią również: Aqua, Technotronic i Snap!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dr. Alban
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy