Pięciokrotny zdobywca Grammy ogłasza trasę. Przyjedzie także do Polski

Oliwia Kopcik

Oprac.: Oliwia Kopcik

Jacob Collier - pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy, piosenkarz, autor tekstów, multiinstrumentalista i producent - ogłasza swoją największą jak dotąd europejską trasę koncertową, podczas której wystąpi w kultowych miejscach takich jak: The O2 w Londynie, WizInk Center w Madrycie i 20 innych miastach na całym kontynencie.

Jacob Collier ogłosił europejską trasę
Jacob Collier ogłosił europejską trasęmateriały prasowe

Następnej jesieni, po wydaniu jego długo wyczekiwanego (już nominowanego do nagrody Grammy) albumu "Djesse Vol. 4", Jacob Collier i jego znakomity zespół przemierzą kontynent podczas 22-dniowej trasy wyprodukowanej przez Live Nation. Trasa rozpocznie się 2 listopada w Portugalii w Sala Tejo w Lizbonie, a następnie muzycy wystąpią w: Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Polsce, Norwegii, Szwecji, Danii, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Szwajcarii i Francji. Kulminacją trasy będzie specjalny występ w Wielkiej Brytanii w The O2 w Londynie - rodzinnym mieście Jacoba.

Ogłoszenie następuje po wydaniu nowego singla Colliera "Witness Me" z udziałem kanadyjskiego piosenkarza i autora tekstów Shawna Mendesa, brytyjskiego tytana rapu Stormzy'ego i 19-krotnego zdobywcy nagrody Grammy, legendy muzyki gospel - Kirka Franklina, którzy stworzyli rozgrzewającą serce odę o potędze empatii. Utwór został okrzyknięty przez BBC Radio 1 jako "The World's Hottest Record".

"Witness Me" to już czwarte spojrzenie na kolejną odsłonę projektu Colliera, składającego się z czterech albumów "Djesse", który obok wydanych wcześniej singli "Little Blue (feat. Brandi Carlile)", "Wherever I Go (feat. Lawrence i Michael McDonald)", "WELLLL" i nominowany do nagrody Grammy "Never Gonna Be Alone (feat. Lizzy McAlpine & John Mayer)", daje nam przedsmak nadchodzącego albumu.

Jacob Collier, "Djesse" i chór z całego świata

Podczas pracy nad "Djesse", Collier zaczął przekształcać swoją publiczność koncertową w improwizowane chóry. Dyrygując tłumami na całym świecie, od rockowych klubów po Lincoln Center (Nowy Jork), a nawet na festiwalach takich jak Bonnaroo i Glastonbury, rzesze zgromadzonych fanów zjednoczyły się, pogłębiając jego przewodnie przekonanie, że każdy na tym świecie ma głos i jest muzykiem. Po nagraniu każdego z ponad 90 chórów, ponad 150 000 głosów z całego świata odegrało kluczową rolę w tworzeniu "Djesse Vol. 4".

Tylko w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy relacje z udziałem chóru Colliera uzyskały setki milionów wyświetleń. Artysta został pierwszym mężczyzną, który pojawił się w roli "Vogue Darling", znalazł się na okładce lipcowego magazynu "Rolling Stone" w Wielkiej Brytanii, a także był współautorem albumu "This Is What I Mean" Stormzy'ego. Współpracował także z Coldplay, występując z nimi w wydaniu Saturday Night Live jako główny gość ich występów na stadionie Wembley zeszłego lata w Londynie oraz na ich albumie "Music of the Spheres". Ma także swój udział w tworzeniu największych hitów, w tym "Good Days" SZA, piosenek Lizzy McAlpine i Kehlani, wypuścił sygnowaną linię Crocs, a niedawno zagrał także swój największy w dotychczasowej karierze koncert w Hollywood Bowl, który przyciągnął 17 000 widzów.

Jacob Collier - europejska trasa 2024

2 listopada Lizbona, Portugalia - Sala Tejo
3 listopada Madryt, Hiszpania - WizInk Center
4 listopada Barcelona, Hiszpania - Sant Jordi Club
7 listopada Mediolan, Włochy - Alcatraz
9 listopada Monachium, Niemcy - Zenith
11 listipada Wiedeń, Austria - Gasometer
12 listopada Praga, Czechy - O2 Universum
14 listopada Łódź, Polska - Atlas Arena
15 listopada Berlin, Niemcy - Max-Schmeling-Halle
16 listopada Hamburg, Niemcy - Edel-Optics.de Arena
18 listopada Oslo, Norwegia - Spektrum
19 listopada Stockholm, Szwecja - Hovet
21 listopada Kopenhaga, Dania - Forum Black Box
23 listopada Bruksela, Belgia - Ancienne Belgique
26 listopada Amsterdam, Holandia - AFAS Live
29 listopada Dusseldorf, Niemcy - Mitsubishi Electric Halle
1 grudnia Esch-sur-Alzette, Luksemburg - Rockhal
2 grudnia Zurich, Szwajcaria - Halle 622
3 grudnia Lyon, Francja - Le Radiant Bellevue
5 grudnia Paris, Francja - Zenith
8 grudnia Manchester, UK - AO Arena
9 grudnia London, UK - The O2

Jacob Collier - kim jest?

Uznany przez publiczność, krytyków i innych muzyków za jednego z najbardziej utalentowanych młodych artystów współczesnych czasów, 29-letni Jacob Collier może się już pochwalić niekończącą się listą osiągnięć, w tym pięcioma zdobytymi nagrodami Grammy i 11 nominacjami m.in. za Album Roku 2021. W rezultacie lista jego kolaborantów jest zdumiewająco różnorodna i dynamiczna. Głos Jacoba pojawił się w piosenkach takich artystów jak: Coldplay, SZA, Stormzy i Kehlani. W swoich własnych projektach Collier współpracował z nieszablonową obsadą artystycznych legend, od malijskiego piosenkarza Oumou Sangaré po Johna Mayera, T-Paina, Ty Dolla $ign, Daniela Caesara i Tori Kelly (a to tylko niewielka część).

Wstępując na światową scenę dzięki sukcesowi swoich coverów na YouTube, Collier przykuł uwagę Quincy'ego Jonesa i pod jego opieką wydał w 2016 roku swój debiutancki album "In My Room", który został nagrany, wyprodukowany i zagrany w całości przez Colliera. "Djesse", jego najnowszy projekt składający się z czterech części, powstał razem z artystami z całego świata.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}