Reklama

Na Eurowizji 2023 podbili serca Polaków. Voyager przyjedzie na koncert do naszego kraju w 2024 r. [DATA, MIEJSCE, BILETY]

2 października 2024 r. w VooDoo Club w Warszawie wystąpi australijska grupa Voyager. Progmetalowa formacja podbiła serca widzów podczas tegorocznej Eurowizji, zajmując 9. miejsce w finale w Liverpoolu.

2 października 2024 r. w VooDoo Club w Warszawie wystąpi australijska grupa Voyager. Progmetalowa formacja podbiła serca widzów podczas tegorocznej Eurowizji, zajmując 9. miejsce w finale w Liverpoolu.
Danny Estrin (Voyager) w akcji /Jeff Spicer /Getty Images

Trasa promująca wydaną w lipcu ósmą płytę "Fearless in Love" została przełożona na 2024 r., gdy pod koniec września wokalista Danny Estrin ujawnił, że choruje na raka. Muzyk natychmiast podjął leczenie.

"Cześć wszystkim. W ostatnim czasie otrzymałem wiadomość wywracającą życie do góry nogami - diagnozę o nowotworze, który wymaga natychmiastowego leczenia. Słucham się ścisłych wytycznych lekarzy, którzy każą mi stawiać zdrowie na pierwszym miejscu, gdyż dzięki temu będę mógł wrócić na scenę jak najprędzej się da" - przekazał. 

Reklama

Ostatni koncert grupa Voyager dała 24 września w Australii. Zapowiada na jesień trasa po Europie została przełożona na październik 2024 roku. Poznaliśmy nową datę występu w Polsce - zespół zagra 2 października 2024 r. w VooDoo Club w Warszawie. Bilety trafiły już do przedsprzedaży. Sprzedaż ogólna rozpocznie się 17 listopada o godz. 11:00.

Voyager z Austrlii podbił Eurowizję 2023. Jak to możliwe?

Voyager powstał w Perth w 1999 roku. Zespół wykonuje muzykę z gatunku metalu i rocka progresywnego. Jego członkami są:  Daniel Estrin (wokal i instrumenty klawiszowe); Alex Canon (bas); Ashley Doodkorte (perkusja); Simone Dow (gitara); Scott Kay (gitara).

Pierwszy album, "Element V", grupa Voyager wydała w 2003 roku. Rockmani zostali ciepło przyjęci przez odbiorców, przez co ich kariera nabrała tempa. Muzycy zaczęli stawać się popularni nie tylko w Australii, ale również w Europie i USA.

Zespół próbował swoich sił w eliminacjach do Eurowizji w 2022 roku. Wówczas ich utwór "Dreamer" zajął drugie miejsce, a Australię ostatecznie reprezentował Sheldon Riley z piosenką "Not the Same" (w finale artysta zajął 15. miejsce).

W 2023 roku ostatecznie udało się pojechać formacji na Eurowizję. Grupa z utworem "Promise" zajęła 9. miejsce w finale konkursu w Liverpoolu, zdobywając 151 punktów. Muzycy przekonali do siebie widzów z Polski, którzy przekazali im w głosowaniu 4 punkty. Dodajmy, że Australia w Eurowizji bierze udział od 2015 r. - widzowie z tamtego kraju od lat wiernie oglądali konkurs.

"Ten transformujący gatunkowo kwintet łączy w sobie nurt new-romantic i nasycone latami 80. wokale, solówki na klawiszach, techniczną, ale i melodyjną pracę na wolnych obrotach, groovy bass i bombowe perkusyjne zabiegi. Wszystko to sprawia, że Voyager jest progresywną pop metalową siłą, z której jest dziś znany" - zapowiada organizator koncertu w Warszawie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: koncert w Polsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama