Coma wraca na scenę. Zagra nie tylko na festiwalu Jurka Owsiaka

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Pod szyldem "Comeback" jesienią na scenę z własnymi koncertami powróci grupa Coma. Przypomnijmy, że zespół dowodzony przez Piotra Roguckiego w ten sposób dotrzymał obietnicy złożonej przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi.

Piotr Rogucki jest wokalistą grupy Coma
Piotr Rogucki jest wokalistą grupy ComaRadosław NawrockiAgencja FORUM

Przypomnijmy, że Coma zapowiedziała, że jeśli frekwencja przekroczy 62% (1% więcej niż ostatnio), to w 2024 roku powróci na kilka koncertów. W październiku do urn wybrało się rekordowe 74,38 proc. W wyniku głosowania większość w parlamencie zdobyła dotychczasowa opozycja - 13 grudnia oficjalnie zaprzysiężono rząd Donalda Tuska.

Muzycy wówczas potwierdzili, że po blisko 5-letniej przerwie wrócą na kilka koncertów - ogłoszono, że łódzka formacja pojawi się na występach z serii Rockowizna Festiwal, a także na jubileuszowej, 30. edycji Pol'and'Rock Festival u Jurka Owsiaka.

Piotr Rogucki z kolegami jednak rozwiał nadzieje na reaktywację grupy i dalszą działalność pod szyldem Coma.

"20 lat temu miała miejsce premiera albumu 'Pierwsze wyjście z mroku', naszego debiutanckiego krążka, potem już nic nie było takie samo, powoli ale wytrwale zdobywaliśmy serca fanów w całej Polsce. W tym roku ponownie będziecie mogli usłyszeć na żywo utwory takie jak: 'Spadam', 'Leszek Żukowski', 'Pierwsze Wyjście z Mroku', '100 Tysięcy Jednakowych Miast' czy 'Zbyszek', przekonajmy się czy te piosenki jeszcze działają!!!" - informowali muzycy.

Coma ogłasza wieści. Gdzie odbędą się koncerty?

Teraz okazuje się, że zespół zagra nie tylko na letnich festiwalach. Jesienią pojawi się w trzech dużych miastach ze swoimi koncertami. Sprzedaż biletów rusza 28 czerwca.

18.10 - Warszawa, Torwar
20.10 - Wrocław, Hala Stulecia
24.11 - Katowice, Spodek.

Pożegnalna trasa Comy z jesieni 2019 r. nosiła tytuł "Game Over". Z tamtej okazji grupa zaprezentowała singel "Pożegnanie z Bajką" z gościnnym udziałem Ralpha Kaminskiego. Utwór pochodzi z ostatniego albumu "Sen o siedmiu szklankach". Płyta zawiera covery, będące studyjnymi wersjami kompozycji, jakie Coma zagrała podczas specjalnego projektu realizowanego w ramach Męskiego Grania.

Piotr Rogucki o płycie z Kubą Karasiem: Cieszę się na ten czasINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}