Reklama

Reklama

50-lecie Spodka w Katowicach. Krzysztof Zalewski, Brodka, Zbigniew Hołdys i inni. Kto wystąpi na koncercie?

Przeboje artystów, którzy podczas ostatnich 50 lat występowali w Spodku w Katowicach zabrzmią w sobotę podczas wieczornego koncertu "Kocham Katowice" z okazji urodzin miasta. Jego szefem artystycznym jest Krzysztof Zalewski, który zaprosił inne polskie gwiazdy. Kto pojawi się na scenie w Strefie Kultury?

Przeboje artystów, którzy podczas ostatnich 50 lat występowali w Spodku w Katowicach zabrzmią w sobotę podczas wieczornego koncertu "Kocham Katowice" z okazji urodzin miasta. Jego szefem artystycznym jest Krzysztof Zalewski, który zaprosił inne polskie gwiazdy. Kto pojawi się na scenie w Strefie Kultury?
Zbigniew Hołdys będzie jednym z uczestników koncertu z okazji 50-lecia Spodka w Katowicach /Piotr Molecki /East News

Artysta i zaproszeni przez niego muzycy sięgną po repertuar gwiazd, które przez ostatnie 50 lat wystąpiły w legendarnej hali. Wiadomo już, że wystąpią m.in. Zbigniew Hołdys (niespełna 70-letni założyciel grupy Perfect) i Grubson.

"Każą mi wyjąć gitarę i zagrać dwukrotnie w tym roku. W Warszawie i w Katowicach. Cóż robić? Wyłaź Mućka" - napisał na Twitterze Hołdys, który w ostatnim czasie jest przede wszystkim felietonistą i komentatorem.

Katowice, które zyskały prawa miejskie 11 września 1865 r., świętują muzycznie urodziny od 2018 r. Wtedy szefem artystycznym koncertu został Organek i wraz z zaproszonymi gośćmi stworzyli niezapomniane widowisko. Następnie pałeczkę przejął Abradab, a potem pandemia pokrzyżowała plany na następne urodziny.

Reklama

"Jestem przekonany, że to wydarzenie zgromadzi w Strefie Kultury kilka pokoleń miłośników muzyki z Katowic i całej metropolii i w odpowiedni sposób podkreśli nasz status jedynego w Polsce Miasta Muzyki UNESCO" - powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

Krzysztof Zalewski na koncercie z okazji 50-lecia. Kto wystąpi?

Krzysztof Zalewski zaprosił do swojej "orkiestry" Monikę Brodkę, Grubsona, Artura Rojka i Zbigniewa Hołdysa. Oprócz własnych przebojów muzycy zaprezentują też własne interpretacje utworów gwiazd, które przez lata gościł Spodek, a byli wśród nich m.in. Metallica, Elton John, Joe Cocker, Deep Purple, Tina Turner czy The Cure. Ich koncert poprzedzi występ projektu Smolik/Kev Fox.

Koncert w Strefie Kultury to najważniejszy punkt programu Urodzin Miasta "Kocham Katowice", ale ich obchody trwają już od kilku dni. 8 września tytuł honorowej obywatelki Katowic otrzymała wieloletnia dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, była minister kultury Joanna Wnuk-Nazarowa. W piątek w Galerii Artystycznej Katowic odsłonięto popiersia reżysera Kazimierza Kutza oraz pedagoga i kompozytora Józefa Świdra.

W niedzielę Strefę Kultury przejmą motocykliści. Podczas Motocyklowego Zakończenia Sezonu zagrają najpierw - 4Szmery i K-Essence, potem Leszek Winder z przyjaciółmi, a na koniec gwiazda wieczoru - Sebastian Riedel i Cree.

Również w niedzielę Katowice przygotowały coś specjalnego dla miłośników muzyki poważnej - koncert znanego w całej Europie estońskiego chóru Collegium Musicale z repertuarem pieśni obchodzącego 11 września 86. urodziny Arvo Pärta, jednego z mistrzów muzyki współczesnej. Śpiewacy wykonają go w przestrzeni kościoła św. Józefa w Katowicach-Załężu.

Na koniec intensywnego weekendu w Szopienicach zostanie odsłonięty nowy mural na ścianie kamienicy przy ul. 11 listopada 6, poświęcony wybitnemu pisarzowi Stanisławowi Lemowi w 100. rocznicę jego urodzin. Druga część muralu powstała... we Lwowie, gdzie urodził się Lem. W internecie można było śledzić, jak dwa obrazy były malowane równocześnie, dzień po dniu. Podczas odsłonięcia, od godz. 21.00, mural ożywi mapping, czyli specjalne animacje wyświetlane na ścianie.

Podczas urodzin Katowic można się zaszczepić przeciw COVID-19. Mobilny punkt szczepień jest zlokalizowany przy sztucznej Rawie od 10-12 września w godzinach od 10 do 18.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL