Jarocin Festiwal odsłania kolejne karty. Nowe ogłoszenie robi wrażenie

"Muzyka najwyższej rockandrollowej próby, niepowtarzalny klimat i legendarne miejsce, gdzie niezwykłe osobowości spotykają się na jednym boisku" - opisują organizatorzy Jarocin Festiwal i trudno się z nimi nie zgodzić! Impreza rokrocznie ściągająca tysiące fanów i fanek polskiego rocka, alternatywy i punk rocka odbędzie się w dniach 19-21 lipca. Poznaliśmy kolejne zespoły, które pojawią się na scenie przy Maratońskiej.

Na jarocińskiej scenie pojawi się m.in. Homo Twist
Na jarocińskiej scenie pojawi się m.in. Homo TwistAKPA

Jarocin znów na kilka dni stanie się centrum kulturalnego życia, przyciągając rzesze miłośników gitarowego grania z całego kraju. Pidżama Porno, Riverside, Vader, Cool Kids of Death i Alians to pierwsi ogłoszeni artyści, którzy zagrają przed publicznością 19-21 lipca 2024 r.

Jarocin Festiwal 2024: kto zagra?

Festiwal w Jarocinie gromadzi na swoich scenach wiele rockandrollowych legend. Jedną z nich jest bez wątpienia grupa Armia obchodząca w 2024 r. jubileusz 40-lecia obecności na scenie. To na pierwszej płycie "Antiarmia", z ikonicznym Indianinem na okładce, wykrystalizował się oryginalny styl i brzmienie zespołu. Takie utwory jak "Niewidzialna Armia", "Zostaw to" czy "Hejszarawiara" są wizytówką tej płyty. W Jarocinie znów będzie można usłyszeć je na żywo.

W 2001 r. w Skarżysku-Kamiennej powstał Happysad, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów mający na koncie pięć platynowych i trzy złote płyty oraz rekordy frekwencji w wielu klubach w Polsce. W Jarocinie zespół zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty. "Kolejny raz w Jarocinie? Z przyjemnością! Pierwszy i drugi raz był stresujący, trzeci i czwarty już na większym luzie, a teraz to wracamy tam, jak do domu. Będziemy chwilkę przed wydaniem naszej nowej płyty, więc na pewno ze sceny zabrzmią nowe single. Zaczynamy odliczanie!" - cieszą się muzycy Happysad.

W połowie lat 90. w wyniku spotkania się muzyków polskiej sceny alternatywnej, którzy odkryli w swoim życiu wartości chrześcijańskie powstała supergrupa 2TM2,3. W skład zespołu wchodzą m.in. Tomasz Budzyński, Dariusz Malejonek czy Robert Friedrich. Teksty utworów oparte są właściwie wyłącznie na Biblii.

Na jarocińskiej scenie zagra też grupa Homo Twist, czyli Maciej Maleńczuk w wydaniu elektrycznym, w formie hendrixowskiego trio. Zespół na przestrzeni lat nagrał siedem albumów, a swoją twórczość sami określają jako ciężki i mroczny powiew sztuki muzycznej oparty o sekcję rytmiczną i gitarowy styl lidera. "Moje emocje są teraz takie, że właśnie nadarza się okazja do pokazania, kto jest najciężej grającą kapelą w Polsce, jest to zespół Homo Twist" - zapowiada Maciej Maleńczuk.

Formacja Farben Lehre cieszy uszy swoich fanów od 1986 r. Zespół wystąpi na Jarocinie po raz kolejny i już zapowiada dużą dawkę pozytywnych wibracji. "Specjalnie na tę okazję przygotujemy przekrojowy, wybuchowy koktajl muzyczno-tekstowy i mocno postaramy się, aby ten nasz trzynasty jarociński koncert nie był pechowym, a wręcz przeciwnie, stał się prawdziwie pozytywną ucztą dla ucha i ducha" - podkreślają członkowie zespołu.

Bez wątpienia cechą charakterystyczną punkowej formacji Eye for an Eye jest nietuzinkowy, mocny, ale i melodyjny głos wokalistki Anny Świstak. Zespół powstał w 1997 r., a jego członkowie są nadal mocno zaangażowani w sztukę niezależną - prowadzą offową wytwórnię, organizują koncerty, piszą do punkowych zinów i angażują się w wiele inicjatyw społecznych.

Jarocin Festiwal 2024: koncerty to nie wszystko

Jarocin Festiwal, oprócz licznych koncertów na dwóch scenach, to też wydarzenia organizowane przez lokalne instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe, w tym m.in. spotkania z artystami i Jarocińskie Rytmy Młodych, które zabrzmią w miejscowym amfiteatrze 18 lipca 2024 r.

Organizatorem festiwalu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Współorganizator wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a mecenasem Gmina Jarocin. Partnerzy Festiwalu to Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas