Natalia Przybysz

Natalia Przybysz fot. materiały prasowe
data urodzenia
1 września 1983
pochodzenie
Polska
pseudonim
Natu
4,6
Oceń
Głosy
33

Biografia

Natalia Przybysz - wiek i początki kariery

Natalia Maria Przybysz urodziła się 1 września 1983 roku w Warszawie. Jest polską piosenkarką i autorką tekstów. Wokalistka pochodzi z rodziny artystycznej, matka Natalii Przybysz jest plastyczką, a ojciec muzykiem bluesowym. Gwiazda ma starszą siostrę Paulinę Przybysz, która także jest autorką tekstów i piosenkarką.
Od 2001 roku wraz z siostrą Pauliną rozpoczęła występy w zespole Sistars. Artystka występowała w nim z przerwami do 2013 roku, była jego współzałożycielką. Od 2006 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Natalia Przybysz jest członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV.
Wokalistka jest absolwentką Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie oraz Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w klasie wiolonczeli.

Najpopularniejsze utwory i dyskografia Natali Przybysz

Wspólnie z zespołem Sistars artystka nagrała następujące albumy: “Siła sióstr", “EP", “A.E.I.O.U." i “The Best of Sistars". Za swoją pracę band otrzymał między innymi dwukrotnieEska Music Award i Europejską Nagrodę Muzyczną MTV w kategorii najlepszego polskiego wykonawcy.
W roku 2006 piosenkarka podjęła solową działalność muzyczną. Pierwszym album był “Maupka Comes Home" z 2008 roku, który artystka nagrała w duecie z producentem muzycznym Envee. W tym samym roku Natalia uczestniczyła w debiucie solowym swojej siostry, śpiewając z nią utwór “Sismachine".
20 września 2010 roku artystka wydała drugi album zatytułowany “Gram duszy". Płyta znalazła się na 43. miejscu listy OLiS w Polsce. W 2011 roku album dostał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii "najlepszy album hip-hop/R&B/reggae".
W 2013 Natalia wydała swój trzeci solowy album studyjny “Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin". Na płycie można znaleźć 12 piosenek z repertuaru amerykańskiej wokalistki Janis Joplin oraz jeden autorski utwór Przybysz w duecie z Jerzym Zagórskim. Singlami promującymi album były “Niebieski" i “Maybe", drugi z nich uplasował się na 29. miejscu na Liście przebojów Programu Trzeciego.
W tym samym roku wokalistka razem z Pauliną Przybysz utworzyła zespół o nazwie “Archeo Sisters" oraz wzięła udział w projekcie Dariusza Malejonka “Panny wyklęte". Na płycie zaśpiewała wraz z siostrą i mamą Anną piosenkę “Czarno - biały".
W 2014  roku Natalia Przybysz dołączyła do zespołu Raphaela Rogińskiego “Shy Albatross". Tego samego roku wydała też czwarty solowy album studyjny “Prąd", który uzyskał miano platynowej płyty, sprzedając się w Polsce w nakładzie 30 tys. egzemplarzy. Singlem promującym płytę był utwór "Miód". 
1 września 2017 roku ukazał się kolejny album wokalistki zatytułowany “Światło nocne". Kolejny szósty już album wyszedł w październiku 2019 roku i nosił nazwę “Jak malować ogień. Wiosną 2022 roku wydała album “Zaczynam się od miłości". 
Jesienią 2023 roku ma ukazać się kolejna płyta - “Tam". Możemy już posłuchać singla Natali Przybysz - “Za zimną wodę", który promuje ten album. Jego premiera miała miejsce początkiem czerwca 2023.

Koncerty Natalia Przybysz i dorobek artystyczny

W 2005 roku piosenkarka dostała dwa Fryderyki, jeden w kategorii “Album roku rock" za płytę “Prąd", a drugi w kategorii “Utwór roku" za piosenkę “Miód". W 2018 roku artystka dostała kolejnego Fryderyka, tym razem w kategorii “Album roku pop" za płytę “Światło nocne". Natomiast w 2020 w tej samej kategorii zdobyła ponownie Fryderyka za album “Jak malować ogień".
W kwietniu 2017 przyznano jej nagrodę "Superbohaterki 2016" od kapituły oraz w plebiscycie publiczności za wywiad w "Wysokich Obcasach", w którym to wokalistka opowiedziała o aborcji, na którą zdecydowała się rok wcześniej.
Natalia Przybysz wystąpiła w kilku reklamach i kampaniach społecznych. Były to między innymi: reklama “Commercial Union", kampania społeczna Fundacji Viva! "Ratuj foki", kampania ekologiczna Fundacji Viva! "Zostań wege na 30 dni", kampania społeczna "AVON kontra rak piersi - Wielka kampania życia" czy reklama kawy marki Jacobs Krönung.

Życie prywatne, mąż i dzieci Natali Przybysz

Natalia Przybysz nie ma męża, jednak od wielu lat jest w związku z Wojciechem Zagórskim, który prowadzi ich wspólny salon urody. Para doczekała się dwojga dzieci: Anieli, urodzonej w 2010 r. i dwa lata młodszego Jeremiego (2012). Brat Wojciecha, Jerzy jest członkiem zespołu wokalistki.
W 2016 r. zrobiło się o Natalii Przybysz głośno za sprawą wywiadu dla "Wysokich Obcasów", w którym przyznała się do dokonanej w 2015 roku aborcji. Chciała tym wyznaniem dodać otuchy młodym dziewczynom, jednak zdecydowanie podzieliła Polaków. Wtedy też na Przybysz wylała się fala hejtu w Internecie.
Dla fanów artystki ciekawostką może być, że jest ona weganką. Chętnie też angażuje się w akcje ekologiczne i prozdrowotne. Głośno sprzeciwia się zabijaniu zwierząt dla celów spożywczych, jak i w celu tworzenia ubrań ze skóry.