Marcin Rozynek

Marcin Rozynek
data urodzenia
16 maja 1971
pochodzenie
Polska
4,0
Oceń
Głosy
168

Biografia

Marcin Rozynek na muzycznej scenie pojawił się jako wokalista formacji Atmosphere. Grupa powstała w 1993 roku w Lesznie. W 1994 roku wystąpiła na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w Warszawie, gdzie zdobyła drugą nagrodę po Myslovitz. Dwa lata później zespół wygrał konkurs Marlboro Rock In, którego główną nagrodą był kontrakt płytowy. W 1997 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany po prostu "Atmosphere", a w 1999 kolejny - "Europa Naftowa".

W roku 2000 nastąpiło spotkanie Marcina Rozynka z Grzegorzem Ciechowskim. Grzegorz początkowo niechętny, po wysłuchaniu demo Marcina i rozmowie z nim zdecydował się na współpracę. Zaznaczył jednak, że tak naprawdę weźmie się do pracy dopiero po skończeniu muzyki do "Wiedźmina" i "ogarnięciu" nowej płyty Republiki. Praca ruszyła w listopadzie 2001 roku i coraz bardziej wciągała Grzegorza. Mówił, że w kompozycjach Marcina jest coś dziwnego. Każda nad którą zaczynał pracować, wydawała mu się jeszcze ciekawsza, lepsza i fajniejsza od poprzednich, które swego czasu uznawał za swoje ulubione.

Na początku grudnia Grzegorz dostarczył pierwsze efekty współpracy, a koniec przewidywał na przełom stycznia i lutego 2002 roku. Mniej więcej w tym czasie odbyło się spotkanie z udziałem m.in. Marcina Rozynka, Leszka Biolika, Leszka Kamińskiego i Jerzego Tolaka, na którym zastanawiano się co dalej z zaczętym materiałem po odejściu Grzegorza.

Naturalną koleją rzeczy propozycję "dokończenia" otrzymał Leszek Biolik, który miał i tak brać udział w nagraniach tej płyty. Leszek zgodził się, pod warunkiem, że to co zrobione przez Grzegorza będzie mógł potraktować jako punkt wyjścia do rozwijania własnych pomysłów.

I tak powstał materiał na debiutancką solową płytę Marcina Rozynka, czyli 11 piosenek całkowicie jego autorstwa, wyprodukowanych przez Grzegorza Ciechowskiego i Leszka Biolika. Grzegorz gra też na instrumentach klawiszowych.

Jako pierwsza, ukazała się piosenka "Najlepsze", która promowała film Macieja Ślesickiego "Show". Kolejny singel - już z debiutanckiej płyty Marcina - "Siłacz" ukazał się na początku maja.

Debiutancki album Marcina Rozynka, "Księga urodzaju", premierę miał 12 maja 2003 roku.

(źródło: RMF FM)