Łona

Łona
data urodzenia
1981
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Adam Zieliński
3,5
Oceń
Głosy
205

Biografia

Łona, który na początku występował także pod pseudonimem Do You Wanna, tak naprawdę nazywa się Adam Zieliński. Urodził się w 1981 roku w Szczecinie, gdzie studiował prawo.

Swoją przygodę z rapem rozpoczął w 1999 roku, kiedy wydał nielegala "Owoce Miasta" z zespołem Wiele C.T. Dwa lata później wystąpił gościnnie w utworze "Złota Rybka", wydanym przez Asfalt Records na płycie O$KI - "Kompilacja 2".

Jego pierwszy solowy album ukazał się w listopadzie 2001 roku. Krążek zatytułowany był "Koniec żartów", a promowały go utwory "Rozmowa" i "Hiphop Non Stop". Bity na płytę stworzyli Noon i Webber. Dokładnie rok później ukazał sie maxi-singel Łony, na którym znalazły się utwory "Hiphop Non Stop" i "Nie słuchać przed 2050", wraz z teledyskami.

Pod koniec 2002 roku ukazał się album producentów WhiteHouse "Kodex", na którym Łona pojawił się gościnnie w utworze "Piękny dzień by zadzwonić". Był to singel promujący płytę.

Utwory Łony są pełne dowcipu i optymizmu, dlatego niektórzy zarzucają mu zbytnie podobieństwo do Fisza.

W maju 2004 roku ukazała się kolejna płyta artysty, zatytułowana "Nic dziwnego". Promował ją singel o takim samym tytule, dostępny w Internecie za darmo. Łona ponownie zaprosił do współpracy Noona, Webbera, a także DJ'a Twistera. Do utworu "Rozmowy z cutem" nakręcono teledysk.

Artyści powiązani