Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska fot. AKPA
data urodzenia
2 sierpnia 1972
pochodzenie
Polska
2,3
Oceń
Głosy
816

Biografia

Justyna Steczkowska - wiek, wzrost i początki kariery

Justyna Steczkowska - wzrost: 164 cm | Justyna Maria Steczkowska urodziła się w 2 sierpnia 1972 roku w Rzeszowie. Jest nie tylko słynną polską wokalistką, ale także autorką tekstów, skrzypaczką, a przede wszystkim popularną osobowością medialną.  Przyszła na świat w bardzo muzycznej rodzinie, jako jedno z dziewięciorga dzieci Danuty i Stanisława Steczkowskich. Ojciec piosenkarki wywodził się z góralskiej rodziny, natomiast rodzina matki miała korzenie tatarskie. Gdy Justyna miała 5 lat, Steczkowscy przeprowadzili się do Stalowej Woli. Tam uczyła się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Pod koniec lat 80. wróciła do Rzeszowa, gdzie w 1990 ukończyła naukę w liceum w Zespole Szkół Muzycznych nr 1.Studiowała wiolinistykę na Akademii Muzycznej w Gdańsku, jednak po pewnym czasie porzuciła naukę na rzecz rozwoju wokalnego.Karierę muzyczną zaczynała od śpiewania w zespołach rockowych i jazzowych. W 1994 została laureatką finału pierwszej edycji programu Szansa na sukces i przyznano jej nagrodę "Karolinki" na 31. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Justyna Steczkowska - najpopularniejsze utwory i dyskografia

Kariera muzyczna Justyny Steczkowskiej rozpoczęła się w Szansie na sukces wykonaniem piosenki Boskie Buenos z repertuaru Manaam.  W 1995 z piosenką Moja intymność wygrała Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn. Debiutancki album studyjny Steczkowska nagrała we współpracy z Grzegorzem Ciechowskim - była to płyta Dziewczyna Szamana. Tytułowy utwór z płyty spotkał się z ogromnym uznaniem i licznymi wyróżnieniami.

Pełna dyskografia wokalistki prezentuje się następująco: Dziewczyna Szamana (1996),Naga (1997),Na koniec świata (1999),Dzień i Noc (2000),Mów do mnie jeszcze (2001),Alkimja (2002),Femme Fatale (2004),Daj mi chwilę (2007),Puchowe kołysanki (2008),To mój czas (2009),XV (2012),Puchowe kołysanki 2 (2013),Anima (2014),Maria Magdalena. All is One (2019),Szamanka (2022).

Justyna Steczkowska nagrała także cztery albumy we współpracy z innymi artystami: Mów do mnie jeszcze (2001) z Pawłem Delągiem, Mezalianse (2011) z Maciejem Maleńczukiem, Ale szopka z Urszulą Dudziak (2011),I na co mi to było? (2015) z Bobanem Markoviciem. Do największych przebojów jej autorstwa należą takie piosenki jak Oko za oko, słowo za słowo, Grawitacja czy wspomniana Dziewczyna Szamana, a także Wracam do domu.

Justyna Steczkowska: koncerty i dorobek artystyczny

Wokalistka jest laureatką szeregu nagród muzycznych, w tym sześciu Fryderyków, dwóch Wiktorów, Superjedynki i Bursztynowego Słowika. Odznaczono ją także Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".Steczkowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek. Jako główna bohaterka wzięła udział w filmie Justyna, ale pojawiała się także epizodyczne w serialach i na deskach teatralnych. Niejednokrotnie umieszczano ją na liście najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Artystka angażuje się także w działalność charytatywną. Ponadto uczestniczy jako jurorka w wielu programach rozrywkowych, a także bierze udział w kampaniach reklamowych.

Justyna Steczkowska wzięła udział w licznych trasach koncertowych. Z dużym uznaniem spotkała się ta pt. Magia trwa w 2014 roku. Wokalistka występowała wówczas w teatrach i filharmoniach w całej Polsce. W lutym 2016 wyruszyła w jubileuszową trasę koncertową pt. Justyna Steczkowska Akustycznie.

Życie prywatne i dzieci Justyny Steczkowskiej

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda Justyna Steczkowska bez makijażu  - rzeczywiście trudno o taki obrazek w mediach.

Jak prywatnie żyje Justyna Steczkowska? Rodzeństwo artystki także robi karierę w show-biznesie, a ona sama poza sceną jest szczęśliwą żoną i matką. Dawniej spotykała się z Pawłem Fortuną, natomiast w 2000 roku wyszła za mąż za architekta i modela Macieja Myszkowskiego. Para ma troje dzieci - Leona (ur. 2000), Stanisława (ur. 2005) i Helenę (ur. 2013).