Jennifer Lopez

Jennifer Lopez fot. East News
data urodzenia
24 lipca 1969
pochodzenie
USA
3,5
Oceń
Głosy
1138

Biografia

Jennifer Lopez - wiek, wzrost i początki kariery

Jennifer Lopez jest amerykańską piosenkarką, aktorką, tancerką i businesswoman. Określana często jako J. Lo, urodziła się 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku. Jak często podkreśla, pochodzi z dzielnicy Bronx. Jej rodzicami są Guadalupe Rodriguez i David Lopez. Rodzice Lopez pochodzą z Portoryko, skąd wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych. Jennifer ma 164 cm wzrostu. Mając zaledwie 17 lat zagrała w filmie “Moja mała dziewczynka". Grała później w różnych niewielkich produkcjach, jednocześnie rozwijając karierę taneczną. Jako tancerka, J. Lo występowała wraz z zespołem “New Kids on the Block" oraz z Janet Jackson. Popularność zyskała rolą w serialu “In Living Color". Przełomem w karierze była rola, w trakcie której Jennifer Lopez mogła zaprezentować cały wachlarz swoich możliwości. Grając główną bohaterkę w “Selenie" śpiewała i tańczyła. Inspiracją do powstania tego filmu była Selena Quintanilla-Pérez, amerykańsko- meksykańska gwiazda, która zrobiła ogromną karierę, śpiewając piosenki tejano.

Jennifer Lopez - najpopularniejsze utwory i filmy

Jennifer Lopez ma na swoim koncie ponad 80 milionów sprzedanych płyt, a jej profile w social mediach obserwuje ponad 350 milionów ludzi. Do najpopularniejszych utworów Jennifer Lopez zaliczamy: "On The Floor", "Play", "Let\'s Get Loud", “Ain\'t Your Mama", “Hold It Don\'t Drop It", “Get Right", "If You Had My Love", "Love Don\'t Cost a Thing", “Jenny the Block", “Papi". Jej najpopularniejszymi filmami są: “Ślicznotki", “Cela,"Droga przez piekło", “Selena", “Niedokończone życie", “Co z oczu to z serca", “Moja rodzina".Ważnym filmem w jej karierze jest zrealizowany przez Netflixa dokument “Jennifer Lopez: Halftime". 

Nagrody Jennifer Lopez

Niemal wszystkie filmy z Jennifer Lopez cieszyły się popularnością widzów. Aktorka ma jednak na swoim koncie również Złotą Malinę, w kategorii “Najgorsza aktorka". Dokonania J. Lo zostały docenione między innymi przez MTV Europe Music Awards, Billboard Music Awards oraz Billboard Latin Music Awards, Teen Choice, American Music Awards, Groovevolt Music & Fashion Awards, People en Espano.. Na swoim koncie Jennifer Lopez ma również ponad 20 nominacji do różnych nagród.

Życie prywatne i dzieci Jennifer Lopez

Mimo tego, że jest już po 50-stce, Jennifer Lopez zachwyca urodą nawet bez makijażu. Artystka była już kilkukrotnie mężatką. W latach 2004-2014 jej mężem był Marc Anthony. Wraz z nim J. Lo. doczekała się dwójki dzieci, para starała się o nie przez wiele lat. Jennifer wykluczyła wsparcie kliniki leczenia niepłodności. Gwiazda w jednym z wywiadów tak mówiła o ciąży: "Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, byłam w Portugalii. Miałam tam zagrać duży koncert i zaplanowałam dwudniowy wyjazd. Podczas przygotowań do show siedziałam w przyczepie, miałam robione włosy i makijaż - i wtedy to poczułam. Lekkie trzepotanie w brzuchu, jakby małego motylka i od razu wiedziałam, że noszę w sobie życie. To była pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy"Dzieci Jennifer są już nastolatkami. Bliźnięta - Max i Emma, coraz częściej pojawiają się z mediach. Od 2022 roku mężem Jennifer Lopez jest popularny amerykański aktor Ben Affleck. Parę określano jako “Bennifer", mówi się, że był to początek wymyślania wspólnych określeń dla znanych par, tworzonych z imion lub nazwisk. Co ciekawe, Lopez i Affleck planowali o wiele wcześniej ślub, który w 2004 roku został odwołany. Po długoletnim rozstaniu, postanowili spróbować ponownie, tym razem finalizując związek małżeństwem. Media wciąż osaczają parę, doszukując się w każdej smutnej minie kryzysu w ich związku. Mężami Jennifer byli również Cross Judd (2001-2003) oraz Ojani Noa (1997-1998). Jennifer Lopez ma dwie siostry Lyndę, oraz Lesli. 

Teksty piosenek (247)