Jann

Jann
data urodzenia
13 lutego 1999
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Jan Rozmanowski
4,8
Oceń
Głosy
18

Biografia

Jann: początki kariery

Młody artysta Jann to właściwie Jan Rozmanowski. Urodził się w Lublinie, jednak dorastał w Garwolinie. Jego rodzice to Edyta i Jacek Rozmanowscy, który łącznie mają ośmioro dzieci. Już w dzieciństwie Jan występował na deskach Teatru Muzycznego Od Czapy w Garwolinie. Jako dwunastolatek pojawił się w Operze Narodowej w spektaklu Król Roger. 

Przez trzy lata uczył się w Szkole Muzycznej w Garwolinie. Nie ukończył tam jednak edukacji, ponieważ w wieku 16 lat przeniósł się wraz z rodziną do Irlandii Północnej i zamieszkał w Lurgan. Tam jednak kontynuował naukę w Flynn Performing Arts School. W latach 2018-2021 studiował wokal na londyńskiej uczelni BIMM, a obecnie mieszka w Warszawie. Swój pierwszy debiutancki album Jann wydał 5 listopada 2020 roku. Nosił tytuł Do You Wanna Come Over?

Jann: najpopularniejsze utwory i dyskografia

Po debiutanckim krążku w 2022 roku wokalista wydał minialbum pt. Power. Niedługo później pojawił się na Off Festivalu i festiwalu Great September. Wśród najpopularniejszych utworów Jana Rozmanowskiego znalazły się:

  • Do You Wanna Come Over? (2020),
  • One Missed Call (2021),
  • Body Temperature (2021),
  • Smile (2022),
  • Promise (2022),
  • Gladiator (2022), 
  • Need a break (2023).
Jann: koncerty i dorobek artystyczny

Jann pojawiał się także na scenach w Budapeszcie (podczas BUSH2022) i w Bratysławie. Zaśpiewał jako support na trasie koncertowej Ralpha Kamińskiego. Jakie jeszcze osiągnięcia muzyczne ma na swoim koncie Jann? Piosenka na Eurowizję to jedno z nich. 26 lutego 2023 z utworem Gladiator zajął drugie miejsce w finale programu Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!

Po finale eurowizyjnych eliminacji zagrał koncert w ramach Melfest WKND 2023 w Sztokholmie i wyjechał na swoją pierwszą trasę koncertową po Polsce. Można było również słuchać go podczas Polsat SuperHit Festiwal 2023 w Sopocie, a w czerwcu na Orange Warsaw Festival 2023 w duecie z Jaredem Leto i członkami zespołu Thirty Seconds to Mars.

Życie prywatne i rodzina Janna

Jann pochodzi z dużej rodziny. Jest czwartym z ośmiorga rodzeństwa. Artysta ma dwie starsze siostry (Antoninę i Amelię), starszego brata (Macieja) oraz dwóch młodszych braci (Franciszka i Maksymiliana), a także młodsze siostry (Zuzannę i Lenę). W 2013 rodzina wzięła udział w pierwszej edycji programu Polsatu Nasz nowy dom.