Doda

Doda fot. materiały prasowe
data urodzenia
15 lutego 1984
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Dorota Rabczewska
3,8
Oceń
Głosy
5217

Biografia

Doda - wiek, wzrost i początki kariery

Doda - wzrost: 169 cm

Doda to w rzeczywistości Dorota Rabczewska. To polska piosenkarka i celebrytka, która urodziła się 15 lutego 1984 roku w Ciechanowie. W jakim otoczeniu wychowywała się Doda? Rodzina artystki w dużym stopniu była związana ze sportem. Jej ojciec, Paweł Rabczewski, jest polskim sztangistą, medalistą mistrzostw świata i Europy. Na początku córka planowała pójść w jego ślady i w 1997 intensywnie trenowała lekkoatletykę. Zaczęła nawet odnosić sukcesy na tym polu.

Jeszcze w tamtym okresie Dorota Rabczewska zaczęła uczęszczać do Studium Wokalnego Elżbiety Zapendowskiej w Warszawie. Od 1998 już aktywnie działała w teatrze Buffo i właśnie wtedy zrezygnowała ze sportu dla muzyki. Można było oglądać ja i słuchać jej w słynnym Metrze oraz w spektaklu Przeżyj to sam. W 2000 roku wzięła udział w castingu na wokalistkę zespołu Virgin i zwyciężyła.

Doda - najpopularniejsze utwory i dyskografia

W 2002 roku na rynku ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany po prostu Virgin. Można tam było usłyszeć m.in. dwa słynne utwory:Mam tylko ciebie,To ty. W 2004 roku Doda wraz z zespołem zaprezentowała światu kolejny album - Bimbo. To z tej płyty pochodzą takie utwory, jak: Dżaga, Kolejny raz, Nie zawiedź mnie. Nie mnie popularny okazał się kolejny album Ficca (z piosenkami Dwie bajki czy Znak pokoju).W 2007 roku Doda podjęła solową karierę. Opublikowała cztery płyty: Diamond Bitch, Siedem grzechów głównych, Dorota, Aquaria.

Z jakich piosenek w ostatnim czasie zasłynęła Doda? Zatańczę z Aniołami z płyty Aquaria to jedna z nich. 

Doda: dorobek artystyczny

Doda jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko talentowi muzycznymi, ale również dość kontrowersyjnemu wizerunkowi medialnemu. Otrzymała jednak mnóstwo nominacji i statuetek, takich jak:2 nagrody MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca, 13 statuetek VIVA Comet Awards, 4 nagrody Eska Music Awards, Telekamera,Słowik publiczności na festiwalu w Sopocie. 

Doda skrupulatnie tworzy swój wizerunek sceniczny, ale ma również wrodzoną charyzmę. Być może właśnie dlatego w 2008 roku znalazła się na liście 10 najbardziej znanych Polaków. Warto jednak wspomnieć, że Doda aktywnie angażuje się również w działalność charytatywną.

Życie prywatne i dzieci Dody

Wiele osób zadaje sobie pytanie, ilu mężów miała Doda. Dorota Rabczewska była w kilku poważnych związkach. Dość znany był ten z bramkarzem, Radosławem Majdanem, za którego wyszła w 2005 roku. Ich związek nie przetrwał próby czasu. W 2009 roku Doda zaczęła się spotykać z wokalistą metalowego zespołu Behemot, Adamem Darskim (Nergalem). Para zaręczyła się w 2010 roku, jednak już rok później z inicjatywy muzyka związek się rozpadł. Kolejnym partnerem artystki był tancerz Błażej Szychowski, z którym rozstała się po 10 miesiącach związku. Od 2017 roku Doda pozostawała w związku z producentem filmowym Emilem Stępniem. O 2018 roku byli małżeństwem, jednak w 2021 roku nastąpiło ich rozstanie.

Artyści powiązani