Alter Bridge

Alter Bridge
data powstania
2003
pochodzenie
USA
4,1
Oceń
Głosy
41

Biografia

Alter Bridge to grupa, którą założyło trzech muzyków formacji Creed: Mark Tremonti (gitara), Scott Phillips (perkusja) i Brian Marshall (bas). Do nich dołączył wokalista Myles Kennedy (kiedyś Mayfield Four).

Po sprzedaniu 30 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie zespół Creed rozpadł się, a jego członkowie zdecydowali się na nową drogę artystyczną. Mając na koncie trzy albumy Creed zdobył niezliczone pochwały, dwie z ich płyt trafiły na pierwsze miejsce listy bestsellerów, a sam zespół zagrał przed milionami fanów na całym świecie.

Po rozpadzie Creed Tremonti szybko wznowił współpracę z Philipsem. Kiedy doszli do wniosku, że mają podobne spojrzenia na muzykę, postanowili założyć nowy zespół. Wkrótce do projektu wciągnęli Marshalla, który nie brał udziału w nagraniu ostatniej płyty Creed, "Weathered". Jako ostatni dołączył Kennedy.

Nazwa Alter Bridge pochodzi od starego mostu w Detroit, który znajduje się nieopodal domu, w którym wychował się Tremonti.

Grupa Mayfield Four, w której wcześniej śpiewał Kennedy, poprzedzała Creed na trasie w 1998 roku. Trójka muzyków przypomniała sobie o nim i zaprosiła do wspólnych nagrań.

W tym składzie nagrali debiutancką płytę "One Day Remains", która ukazała się na początku października 2004 roku. Za jej produkcję odpowiadał Ben Grosse (Filter, Fuel, Sevendust).

(źródło: Sony Music)