Reklama

Wybierz z nami polski przebój 2016 roku!

Koniec roku nadchodzi wielkimi krokami. Z tej okazji pragniemy zaprosić was do głosowania na polski przebój roku.

Czyj utwór zostanie polskim przebojem 2016 roku?

Przez nasze sito przeszło 16 utworów, które zostały wydane jako single w 2016 roku.

Reklama

Piosenki w ankiecie znajdującej się na dole tekstu zostały ułożone losowo. Na wasze głosy czekamy do końca roku, czyli do 31 grudnia do godziny 23:59! Oto kandydaci do miana polskiego przeboju roku:

Bovska - "Kaktus"

Utwór "Kaktus" pochodzi z debiutanckiej płyty Bovskiej o tym samym tytule. Numer zdobył popularność dzięki wykorzystaniu go w popularnym serialu TVN-u "Druga Szansa" (w roli głównej Małgorzata Kożuchowska).

Margaret - "Cool Me Down"

Margaret stworzyła przebój na potrzeby krajowych eliminacji do Eurowizji. Jej współautorem był m.in. Arash, irańsko-szwedzki wokalista i producent, który w 2009 r. znalazł się w pierwszej trójce zwycięzców 54. edycji Eurowizji.

Sylwia Grzeszczak - "Tamta dziewczyna"

"Tamta dziewczyna" to pierwszy singel Sylwii Grzeszczak nagrany po urodzeniu córki. Autorką muzyki jest wokalistka, a tekst napisał Liber. Był to również pierwszy klip promujący nową płytę wokalistki, która pojawiła się w sprzedaży w listopadzie. Użytkownicy Interii uznali utwór przebojem tegorocznego lata. Podobnie uczynili również słuchacze RMF-u.

Natalia Nykiel - "Error"

"Error" to pierwsza zupełnie nowa kompozycja Natalii Nykiel od czasu wydania debiutanckiego albumu zatytułowanego "Lupus Electro". Reżyserii klipu podjął się Florian Malak. Do tej pory obejrzano go ponad 27 milionów razy.

Dawid Podsiadło - "Pastempomat"

"Pastempomat" to trzeci singel Dawida Podsiadły z płyty "Annoyance and Disappointment". Główną rolę w klipie do utworu zagrał Wojciech Mecwaldowski. Za jego reżyserię odpowiadali Sebastian Pańczyk oraz Igor Daniel. Po krótkim czasie klip wokalisty został zastrzeżony tylko dla widzów dorosłych ze względu na obecne w nim nagie sceny.

Michał Szpak - "Rosanna"

"Rosanna" to wydany w 2016 roku singel, który promował debiutancką płytę Michała Szpaka "Byle być sobą". Teledysk został nakręcony w trakcie letniej trasy koncertowej nad morzem.

Agnieszka Chylińska - "Królowa łez"

"Królowa łez" to pierwszy singel promujący niespodziewanie wydaną płytę Agnieszki Chylińskiej "Forever Child". Biało-czarny klip wyreżyserował Adam Gawenda, a oprócz wokalistki zagrali w nim także Dawid Lipiński, Adrian Silko, Łukasz Kornacki, Radosław Lis, Kinga Tobor, Marek Gola, Paweł Stawicki i Maciej Lis.

Virgin - "Niebezpieczna kobieta"

Nowy utwór Virgin, który znalazł się na płycie "Choni", promował również film Patryka Vegi "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Współkompozytorką numeru i autorką tekstu była Doda.

Varius Manx - "Ameryka"

Z okazji 25-lecia Varius Manx odbywała się specjalna trasa jubileuszowa, na której z zespołem śpiewa Kasia Stankiewicz. Współpraca po latach okazała się na tyle owocna, że powstał nowy utwór "Ameryka", z którym grupa wystąpiła podczas Konkursu SuperPremiery na Festiwalu w Opolu. To pierwszy utwór Stankiewicz z Varius Manx po 15 latach przerwy.

Reni Jusis - "Bejbi Siter"

"Bejbi Siter" to pierwszy singel z płyty Reni Jusis "Bang!" z którą wokalistka powróciła po siedmiu latach nieobecności na scenie muzycznej. Za teledysk  odpowiadali Paweł Łyszczarz i H D S C V M. W klipie pojawił się także M.Bunio.S z grupy Dick4Dick oraz tancerki Kaja Kudełko, Karolina Piotrowska i Marzena Suder.

Adam Stachowiak - "Mamo"

"Mamo" to pierwszy oficjalny singel Adama Stachowiaka, który zachwycił widzów programu "The Voice of Poland". Uczestnik wykonał go na castingu za namową Tomsona i Barona.

Ewelina Lisowska - "Prosta sprawa"

"Prosta sprawa" to pierwszy singel Eweliny Lisowskiej po rocznej przerwie. Utwór zapowiadał nową płytę wokalistki "Ponad wszystko".

Natalia Szroeder - "Lustra"

Utwór "Lustra" był zapowiedzią debiutanckiej płyty Natalii Szroeder "NATinterpretacje". Wokalistka wystartowała z nim również w krajowych eliminacjach do Eurowizji, gdzie jednak poniosła porażkę. Autorem tekstu do utworu jest Liber.

Beata - "Upiłam się Tobą"

Teledysk Beaty Kozidrak od 14 czerwca obejrzano ponad 6,7 miliona razy. Klip zwiastował nową solową płytę wokalistki zatytułowaną "B3".

Cleo - "N.O.C."

W klipie "N.O.C." oprócz Cleo zobaczyć można Olę Ciupę oraz jej "siostrę bliźniaczkę", 77-letnią DJ Wikę, Donatana, Luxurię Astaroth, Donatana oraz Maffashion. To trzeci singel promujący debiutancki album Cleo "BASTET".

Brodka - "Horses"

"Horses" był pierwszym singlem promującym czwarty album Brodki "Clashes". Teledysk do utworu wyreżyserował Zbigniew Bzymek.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje