Reklama

Up To Date Festival 2016: 5 artystów, których trzeba zobaczyć

W dniach 23 – 24 września odbędzie się kolejna edycja białostockiego Up To Date Festival. Na czyje koncerty warto zwrócić uwagę?

Tommy Cash w teledysku "Winaloto"

Tommy Cash

Estoński raper, który zachwyca internautów swoim oryginalnym stylem, ma szansę pod scenę przyciągnąć tłumy. W ostatnim czasie zrobiło się o nim głośno za sprawą klipu "Winaloto" (1,6 miliona wyświetleń), który dziennikarze NME.com okrzyknęli najdziwniejszym teledyskiem tego roku. Trudno nie przyznać im rację, skoro wideo wygląda, jak erotyczny film klasy B.

Reklama

Sporo dzieje się również w innych teledyskach Casha oraz na jego koncertach. Raper, który w swoich utworach łączy klasyczny rap z nowoczesnymi brzmieniami, znany jest także ze specyficznego poczucia humoru. Patrząc, w jak zabawny i lekki sposób organizatorzy promują swoją imprezę (o tym możecie przeczytać TUTAJ), można z pewnością stwierdzić, że Cash będzie się czuł w Białymstoku jak w domu.

Sprawdź tekst utworu "WINALOTO" w serwisie Teksciory.pl!

Pezet

O ile koncert Casha może być loterią i niektórzy mogą wyjść z niego nieco zniesmaczeni, to występ Pezeta raczej obejdzie się bez zaskoczeń. Kapliński wraca po dłuższej przerwie na scenie i jak pokazują pierwsze koncerty, jest w dobrej formie. Raper przezwyciężył poważne problemy zdrowotne (mówiło się, że wkrótce skończy karierę) i zdecydował, że chce nagrać jeszcze jeden album i zagrać trasę. Jednym z jej przystanków będzie właśnie Białystok i koncert na Up To Date.

Sprawdź tekst utworu "Slang 2" w serwisie Teksciory.pl!

Dubsknit

Skoro jesteśmy przy Pezecie, w Białymstoku pojawi się też jego współpracownik, producent Dubsknit. Muzykę zaczął tworzyć w wieku 13 lat i od tego czasu zdążył wypracować sobie niezwykle wysoką pozycję w środowisku. Obecnie kojarzy się go ze sceną dubstepową, ale producent wcale nie zamyka się na inne gatunki i z przyjemnością sięga po house, techno czy breakcore.

Sprawdź tekst utworu "Iluzja" w serwisie Teksciory.pl!

Ten Typ Mes + live band

Koncerty Tego Typa z live bandem to rzecz dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Jest to zarówno zasługa Mesa, który lubi mieć wszystko pod kontrolą, jak i samych członków współpracującego z nim zespołu, dowodzonego przez Michała "Foxa" Króla (znany producent, odpowiadający m.in. za stworzenie brzemienia na płytach Marii Peszek). Oprócz niego na scenie raperowi towarzyszyć będą m.in. Stasiak, DJ Black Belt Greg i Kinga Miśkiewicz (Furia Futrzaków). Koncert jest szczególny również z innego powodu. Mes rzadko występuje w tak szerokim składzie (problemem są kwestie logistyczne). Do tej pory zdarzyło się to na Męskim Graniu (2016), Spring Breaku (2016) i OFF Festivalu (2015). Co więcej? Być może Mes zaprezentuje utwory z nadchodzącej wielkimi krokami płyty "Ała".

Sprawdź tekst utworu "Możliwość" w serwisie Teksciory.pl!

FaltyDL

Amerykański producent, który działa pod skrzydłami wytwórni Ninja Tune, jest uważany za wielki talent i nadzieje światowej elektroniki. W swojej muzyce obraca się wokół kilkunastu gatunków, łącząc ze sobą m.in. UK garage, IDM, electro, house, jungle, funk i jazz. Jego występ to pozycja obowiązkowa piątkowej nocy.  

Oprócz wymienionych artystów na imprezie pojawią się m.in.: DJ Deeon, Umwelt, Łona i Webber, Otsochodzi, Fracutre, Czeluść, DJ Earl + Sir Tomo & Dre oraz Architectual. Festiwal odbędzie się przy Stadionie Miejskim w Białymstoku oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej i w barokowym Pałacu Branickich.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tommy Cash | Pezet | Ten Typ Mes | Up To Date Festival

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje