Reklama

Słodka zemsta ukryta (?) w piosenkach

Taylor Swift w piosence odegrała się na byłym chłopaku /Astrid Stawiarz /Getty Images

Nie od dziś wiadomo, że muzyka daje ujście różnym emocjom. Za pomocą dźwięków można zapisać swoją radość, niepokój, a nawet ból, z którym nie do końca potrafimy sobie poradzić. Niektórzy wokaliści w swoich piosenkach leczyli rany po nieudanych związkach. Dla jednych miało to funkcję czysto terapeutyczną, inni decydowali się na publiczne pranie brudów bez owijania w bawełnę. Kogo skusiła słodka zemsta na swoich byłych pod przykrywką piosenki?

Taylor Swift "Dear John"

Reklama

Taylor Swift lubi poruszać temat swoich miłosnych perypetii w piosenkach. W kawałku "Dear John" nie zawraca sobie głowy zmianą imienia adresata jej słów. W utworze rozliczyła się ze związku z o dziesięć lat starszym muzykiem Johnem Mayerem. Z późniejszych wypowiedzi wokalisty dowiedzieliśmy się, że poczuł się "naprawdę upokorzony" utworem Amerykanki.

"Nie zrobiłem nigdy niczego, by zasłużyć na to. To było kiepskie z jej strony" - mówił Mayer w rozmowie z magazynem "Rolling Stone".

Reklama

Sprawdź tekst "Dear John" w serwisie Tekściory.pl

ASAP Rocky "Better Things"

W utworze "Better Things" A$AP Rocky zwyzywał swoją byłą kochankę Ritę Orę. Raper poświęcił wokalistce jedną zwrotkę w swojej piosence, w której naubliżał jej za "zbyt długi język". Sprawą szybko zainteresowały się media, a A$AP Rocky ostatecznie przyznał, że "akcja z Ritą była niepotrzebna".

Justin Timberlake "Cry Me a River"

Justin Timberlake swoje emocje po rozstaniu z Britney Spears w 2002 roku zamknął w piosence "Cry Me a River". Zdaniem Timberlake'a ich dwuipółletni związek zakończył się z winy wokalistki, która go zdradziła ze swoim choreografem, Wade'em Robsonem. W późniejszych wywiadach Spears przyznawała, że zerwanie z Justinem to najboleśniejsza rzecz, jaka w życiu ja spotkała.

W teledysku do utworu pojawia się również blondynka łudząco podobna do Britney Spears.

Sprawdź tekst "Cry Me a River" w serwisie Tekściory.pl

Miley Cyrus "7 Things"

Inspiracją do napisania utworu "7 Things" był dla Miley Cyrus jej były chłopak Nick Jonas. Para zerwała w 2007 roku, co doprowadziło Amerykankę do wściekłości. "Chciałam, żeby się zdenerwował. To był mój plan" - mówiła w wywiadach młoda gwiazda.

Wokalistka w piosence wytknęła swojemu byłemu próżność i niepewność. Nie omieszkała też skrytykować jego przyjaciół. Jonas wyśmiał diss w wykonaniu Cyrus, żartując, że ma świetnych przyjaciół, więc piosenka nie może być o nim.

Sprawdź tekst "7 Things" w serwisie Tekściory.pl

Kanye West "Blame Game"

W piosence "Blame Game" Kanye West roztrząsa swoje rozstanie z modelką Amber Rose. W tekście raper żali się, że byli kochankowie stali się dla siebie publicznymi wrogami, a mijając się na ulicy traktują się jak nieznajomych. Piosenka spowodowała ostrą wymianę zdań między parą na Twitterze.

Pink "So What!"

Utwór "So What" to trzy i pół minuty o tym, jak bardzo wokalistka nie potrzebuje swojego męża Careya Harta, z którym była w separacji, gdy pisała jego tekst. Co zabawne, para zeszła się rok po tym, jak piosenka ujrzała światło dzienne, a w rozmowie z Ellen DeGeneres Pink przyznała, że śmieszyło ją śpiewanie piosenki na koncertach, w których uczestniczył jej mąż. Bawił ją zwłaszcza fragment "Jesteś zabawką".

Sprawdź tekst "So What" w serwisie Tekściory.pl

Ed Sheeran "Don't"

Osobiste teksty piosenek to domena Eda Sheerana. W swojej piosence rudowłosy wokalista oskarża swoja byłą dziewczynę Ellie Goulding o zdradę i zarzuca jej, że miał być tylko "kochankiem, który przez nią spłonie". Do związku z wokalistką odniósł się również w swoim utworze "Take It Back".

Carly Simon "You’re So Vain"

Choć Carly Simon nigdy tak naprawdę nie ujawniła, kto jest adresatem jej utworu z 1972 roku, to do roli narcyza z piosenki typowano m.in. Davida Bowiego, Davida Geffena i aktora Warrena Beatty. W jednym z wywiadów zaprzeczyła, że tekst odnosi się do Micka Jaggera i zapewniła, że mówi o facetach, a nie o konkretnym mężczyźnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje