Reklama

Przebój Roku RMF 2016: LP kontra Rihanna

Jedna na listach przebojów pojawia się średnio co kilka tygodni, druga dopiero w tym roku zaczęła robić prawdziwą karierę. O kogo chodzi? O zaprawioną w bojach Rihannę i wychodzącą z cienia innych gwiazd LP. Utwór której z nich ma zostać przebojem roku? O tym zdecydują słuchacze RMF FM.

LP i Rihanna

Do 29 grudnia na naszych stronach będziemy prezentować wybrane "pojedynki" kandydatów do plebiscytu Przebój Roku RMF FM. W czwartym pojedynku przybliżamy utwory LP - "Lost On You" oraz Rihanny - "Love On The Brain".

Reklama

Wszelkie informacje na temat sposobu głosowania można znaleźć na oficjalnej stronie RMF FM. Tam też można zapoznać się z wszystkimi propozycjami, na które można oddać głos.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAGŁOSOWAĆ!

Zestawienie Rihanny z Laurą Pergolizzi, może wydawać się nierównym pojedynkiem. Rihanna to jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie, która nad swoją muzyką pracuje z armią producentów, tekściarzy i muzyków.

Za sprawą płyty "Anti" i singla "Work" Rihanna po raz 14. trafiła na pierwsze miejsce listy Billboard, tym samym bijąc rekord kultowej grupy The Beatles. Sam album w Stanach pokrył się podwójną platyną, sprzedając się w nakładzie ponad 1,2 miliona egzemplarzy.

Czwartym singlem z płyty "Anti" był numer "Love On The Brain". Nad tekstem piosenki pracowali Norweg Fred Ball oraz Amerykanin Joseph Angel. Producentami był wspomniany już Ball, a także Kurk Harrell.

Numer, który miał być mieszanką inspiracji twórczością Prince'a, Ala Greena i Amy Winehouse, wydany jako singel został oficjalnie pod koniec września 2016 roku. Wokalistka na żywo, oprócz wykonywania go na swojej trasie (5 sierpnia tego roku fani usłyszeli go w Warszawie), zaśpiewała go również na gali MTV VMA 2016 oraz ceremonii wręczenia nagród Billboard Music Awards 2016.

Sprawdź tekst utworu "Love On The Brain" w serwisie Teksciory.pl!

Numer nie doczekał się teledysku i być może to sprawiło, że na liście Billboard uplasował się dopiero na 42. miejscu. Jedynym krajem, gdzie "Love On The Brain" trafiło na szczyt była Polska (singel znalazł się na pierwszej pozycji Airplay Top 100).

Również LP ze swoim singlem "Lost On You" z wydanej w grudniu płyty o tym samym tytule, została zupełnie niezauważona w Stanach Zjednoczonych. Singel artystki dotarł jednak na szczyt zestawień w wielu krajach europejskich. Piosenkę pokochano m.in. Belgii, Polsce, Francji, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii i Szwajcarii.

Sprawdź tekst utworu "Lost On You" w serwisie Teksciory.pl!

W teledysku do "Lost On You" wystąpiły modelka Laura Hanson Sims oraz inna wokalistka Lauren Ruth Ward, prywatnie partnerka LP (para jest razem od połowy 2015 roku, wcześniej Pergolizzi, umawiała się z Tamzin Brown). Tekściarka w wywiadzie dla magazynu "The Advocate" w 2008 roku, zdradziła, że nie przyznała się swojej matce o orientacji seksualnej zanim ta zmarła. "Mój tata sądził natomiast, że to stan przejściowy. Jednak nie obchodziło i nadal nie obchodzi mnie, co uważał" - stwierdziła LP.

Kariery LP i Rihanny skrzyżowały się w przeszłości. Autorka stworzyła tekst do piosenki RiRi "Cheers (Drink To That)" z piątej płyty wokalistki "Loud". "Uwielbiam tę piosenkę. To jedna z moich ulubionych na tym albumie. Sprawia, że chcesz świętować, wyjść z domu i napić się drinka" - opisywała przebój Rihanna.

Sprawdź tekst utworu "Cheers (Drink To That)" w serwisie Teksciory.pl!

LP na swoim koncie ma również przeboje dla Christiny Aguilery, Backstreet Boys i Heidi Montag. Przed pojawieniem się płyty "Lost On You" artystka wydała trzy albumy studyjne, które przeszły całkowicie bez echa.

Oba utwory doczekały się też nowych wersji, wykonywanych przez Polaków. Natalia Szroeder wykonała numer Rihanny, natomiast Sarsa postanowiła stworzyć over "Lost On You".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: LP | Rihanna | Laura Pergolizzi (LP)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje