Reklama

Reklama

Polskie "One Hit Wonders"

Mieli swoje pięć minut sławy i nie do końca je wykorzystali. Złożyło się na to wiele czynników. Niektórzy z nich ciągle próbują wrócić, a część porzuciła kariery. Oto najsłynniejsi artyści jednego przeboju z Polski.

Mieli swoje pięć minut sławy i nie do końca je wykorzystali. Złożyło się na to wiele czynników. Niektórzy z nich ciągle próbują wrócić, a część porzuciła kariery. Oto najsłynniejsi artyści jednego przeboju z Polski.

Gabriel Fleszar - "Kroplą deszczu"

W 1999 roku utworem "Kroplą deszczu" podbił serca Polaków i listy przebojów. Sukces singla nie przełożył się jednak na rozpoczęcie ogromnej kariery. Trzy płyty solowe płyty wydane przez Fleszara nie zrobiły furory. List przebojów nie podbił również zespół Fleszara Candida. Do tej pory bez echa przeszedł także projekt Fleszara z Qlheadem. Ostatni epizod telewizyjny Fleszar zaliczył w 2011 roku w "The Voice of Poland". Przyjęty został do drużyny Nergala, ale ostatecznie nie wybił się przez program. Znamienny wydaje się fakt, że lider Behemotha początkowo zupełnie nie kojarzył Fleszara. Dopiero, gdy Piasek zanucił mu piosenkę "Kroplą deszczu" zorientował się, o kogo chodzi.

Reklama

Magma - "Aisha"

Grupa Magma wydała dwa albumy, jednak większość pamięta tylko utwór "Aicha". W 2002 roku zespół zawiesił działalność, a lider formacji Marcin Klimczak zmienił branżę (był barmanem, prowadził agencję aktorską, a nawet pracował na budowie w Londynie). W 2016 roku formacja ogłosiła reaktywację. Czy powrót się uda? Przekonamy się wkrótce.

Krzysztof Antkowiak - "Zakazany owoc"

Krzysztof Antkowiak na estradzie zadebiutował już jako 5-letnie dziecko. W połowie lat 80. występował w programie telewizyjnym Jacka Cygana "Dyskoteka pana Jacka". Zdobył wówczas popularność dzięki przebojowi "Zakazany owoc" (z tekstem Jacka Cygana i muzyką Krzesimira Dębskiego). W 1988 roku z tą piosenką wystąpił na Festiwalu w Opolu, zdobywając nagrodę publiczności. Później kariera Krzysztofa Antkowiaka wyhamowała. Obecnie współpracuje z Marcinem Domuratem w projekcie Simplefields. Debiutancka płyta ukazała się w październiku 2015 roku.

Rotary - “Na jednej z dzikich plaż"

Grupa Rotary wypłynęła dzięki przebojowi "Na jednej z dzikich plaż" z płyty "Rotary". Niestety kolejne płyty i utwory zupełnie nie trafiały w gusta publiczności. Ostatni album zespołu "Roboty i romantycy" ukazał się w 2009 roku.

De Su - "Życie cudem jest"

De Su, czyli kobiecy zespół, kojarzony przez postronnych słuchaczy z ich przebojem "Życie cudem jest" oraz teledyskiem, w którym wokalistki wystąpiły w satynowych pidżamach, największe sukcesy święcił po wydaniu debiutanckiej płyty "De Su". Ta rozeszła się w liczbie ponad 100 tys. egzemplarzy. Kolejne wydawnictwa nie cieszyły się już takim zainteresowaniem.

Jedem Osiem L - "Jak zapomnieć"

Jeden Osiem L to pochodzący z Płocka duet, przez niektórych uznawany za gwiazdę hiphopolo, obok takich wykonawców, jak Mezo, Verba, Ascetoholix czy Doniu. Duet popularność zdobył dzięki przebojowi "Jak zapomnieć" z 2003 roku. Dzięki niemu niezły wynik sprzedażowy zaliczył album grupy "Wideoteka". Kolejne propozycje wykonawców nie cieszyły się jednak tak dużym zainteresowaniem. W 2015 roku ukazała się składanka "deKada", mająca być wstępem do nowej płyty formacji.

Yaro - "Rowery dwa"

Jarosław Płocica, znany lepiej jako Yaro, w swojej karierze wydał trzy albumy solowe. Największą popularnością cieszyła się płyta "Jazzda", na której znalazł się utwór "Rowery dwa". Po wydaniu trzeciego wydawnictwa Yaro skupił się bardziej na produkowaniu piosenek. Współpracował m.in. z Kasią Klich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy