Reklama

Nowy program TVP "Biesiada" już wkrótce. Na widzów czeka widowisko pełne śpiewów i tańców

Już wkrótce na antenie Telewizji Polskiej pojawi się nowy program "Biesiada". Widzowie będą mogli zobaczyć wspólne biesiadowanie gwiazd polskiej sceny muzycznej z publicznością. Co przygotowało TVP i jak będzie wyglądał nowy program?

Już wkrótce na antenie Telewizji Polskiej pojawi się nowy program "Biesiada". Widzowie będą mogli zobaczyć wspólne biesiadowanie gwiazd polskiej sceny muzycznej z publicznością. Co przygotowało TVP i jak będzie wyglądał nowy program?
Mateusz Matyszkowicz jest prezesem TVP /Piotr Molecki /East News

"Biesiada" ma być nowym programem rozrywkowym przygotowanym przez TVP. W rozmowie z serwisem Telemagazyn.pl Mateusz Matyszkowicz, prezes Telewizji Polskiej, przyznał, że założeniem widowiska jest połączenie wszystkich Polaków - audycja jest skierowana do każdego bez względu na wiek czy pochodzenie.  

"Biesiada" – nowy program na antenie TVP 2. Wspólna zabawa publiczności i gwiazd

Widzowie zobaczą wielką biesiadę, w której uczestniczyć będą nie tylko gwiazdy, ale również publika. Wspólna zabawa będzie uwzględniać śpiewy, tańce, a nawet grillowanie. Podczas transmisji będzie wyświetlany pasek z tekstem piosenek, który umożliwi wspólne śpiewanie osobom przed telewizorami. Wiadomo również, że widowisko będzie odbywać się w plenerze, a liczba jego uczestników może oscylować wokół 300 osób.

Reklama

Każdy odcinek ma mieć swój temat przewodni i innych prowadzących. Mateusz Matyszkowicz zapewnił, że czegoś podobnego jeszcze nie było w polskiej telewizji. W trakcie emitowanych na żywo biesiad widzowie będą mogli usłyszeć między innymi stare polskie przeboje czy hity disco polo. Zamysł widowiska polega na zrezygnowaniu z podziału na scenę i publiczność. Podobne rozwiązanie miało miejsce w niemieckim programie "Lustige Musikanten", który mógł być inspiracją do stworzenia czegoś podobnego na polskim rynku

Kiedy będzie można oglądać "Biesiadę" w TVP i kto ją poprowadzi?

Zapewne już teraz wiele entuzjastów disco polo i innej muzyki rozrywkowej zastanawia się, kiedy będzie można zobaczyć nowy program TVP. "Biesiada" ma zadebiutować na antenie TVP 2 już w sobotę, 24 czerwca 2023 roku. Póki co nie są znane godziny emisji programu. Nie wiadomo również, w jakich konkretnie miastach odbędą się poszczególne odcinki "Biesiady"

Kto poprowadzi nowy program TVP? Nazwiska prowadzących nie są jeszcze znane. Jednak każdy odcinek "Biesiady" ma być poprowadzony przez dwójkę wodzirejów

Jakie inne programy kulturalno-rozrywkowe szykuje TVP w najbliższym czasie?

Obecnie w Telewizji Polskiej można oglądać także inne programy kulturalno-rozrywkowe. Na antenie TVP 3 w niedzielne wieczory transmitowane są koncerty z cyklu "Roztańczona Polska", które odbywają się w 18 miastach w całej Polsce. Natomiast od 9 do 12 czerwca będzie miała miejsce 60. edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Z kolei w lipcu, na Podbeskidziu, zorganizowany ma zostać festiwal folklorystyczny "Cztery Strony Folku", który może przypaść do gustu entuzjastom muzyki ludowej w różnych odmianach

W sierpniu Telewizja Polska przygotuje kolejny festiwal, tym razem poświęcony muzyce dawnej. Na uczestników imprezy o nazwie "Złoty Wiek" nie będą czekać jedynie występy muzyczne, ale również różnego rodzaju rekonstrukcje historyczne oraz atrakcje nawiązujące do muzyki z XVI i XVII wieku.

Przeczytaj też:

Festiwal w Opolu 2023. Kto wystąpi? Gdzie oglądać transmisję? [PROGRAM]

D-Bomb i "Cała Polska śpiewa (Hymn imprez)": Biesiady i wesela będą wyglądały inaczej

Gigantyczna wpadka w TVP! Odebrali jej nagrodę na oczach milionów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: TVP | biesiada tvp | disco polo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy