Reklama

Naomi Campbell: Muzyczna twarz supermodelki

Naomi Campbell skończyła 45 lat /Jemal Countess /Getty Images

Naomi Campbell kończy 45 lat. Wszyscy znamy ją z wybiegów, sesji zdjęciowych i okładek topowych magazynów mody. Tymczasem brytyjska supermodelka próbowała swoich sił również jako piosenkarka (nagrała płytę "Baby Woman" w 1994r.), a na liście osób, z którymi współpracowała, znaleźli się nie tylko wielcy kreatorzy mody. Campbell zagrała w wielu teledyskach u największych gwiazd muzyki, a zaczęła już jako kilkulatka.

Bob Marley - "Is This Love"

Reklama

Naomi Campbell wystąpiła w klipie Boba Marleya, kiedy w jej głowie jeszcze nawet nie kiełkowała myśl o podbijaniu świata wielkiej mody.

Jak przyznała w programie "Late Night with Jimmy Fallon" udział w klipie do "Is This Love" był jej pierwszą pracą.

Reklama

Oglądając teledysk do jednego z najbardziej znanych przebojów Marleya, trudno rozpoznać przyszłą supermodelkę. W klipie (w drugiej minucie) kilkuletnia Naomi Campbell leży w fotelu i zasypia, a nie kto inny jak Bob Marley okrywa ją kocem. 

Zobacz klip "Is This Love" z kilkuletnią Naomi Campbell:

Culture Club - "I'll Tumble 4 Ya"

Po kilku latach od swojego teledyskowego debiutu, w 1983 roku (na cztery lata przed tym, jak jej twarz po raz pierwszy trafiła na okładkę kultowego magazynu "Vogue") Naomi ponownie zagrała w klipie. Tym razem była to ilustracja do utworu "I'll Tumble 4 Ya" grupy Culture Club. Teledysk cieszył się bardzo dużą popularnością w telewizji muzycznej MTV. 

Zobacz klip "I'' Tumble 4 Ya":

George Michael - "Freedom"

To najbardziej znany teledysk, w którym wystąpiła Brytyjka. Kultowy klip powstał w czasach, gdy supermodelki podbijały światowe wybiegi i zapisywały się w świadomości ludzi na całym świecie. Reżyserowi teledysku, Davidowi Fincherowi, udało się namówić do współpracy (oprócz Naomi Campbell), także Lindę Evangelistę, Christy Turlington, Tatjanę Patitz oraz Cindy Crawford. W obrazie kobiety śpiewają utwór Michaela z playbacku. Od premiery klipu "Freedom! ‘90" minęło już ćwierć wieku, a topmodelki, które w nim wystąpiły są nadal aktywne w zawodzie...

"Zobacz klip "Freedom":

Michael Jackson - "In the Closet"

W 1992 roku Naomi do tańca porwał sam król popu. W utrzymanym w kolorach sepii i kameralnym teledysku Michaela Jacksona, modelka wraz z wokalistą prezentują zmysłową taneczną choreografię. Jeśli wierzyć zakulisowym plotkom, podczas ostatniego dnia zdjęciowego do klipu, duet urządził sobie bitwę na bitą śmietanę. 

Zobacz klip "In The Closet":

George Michael - "Too funky"

Po sukcesie teledysku "Freedom! ‘90" George Michael znów zaprosił na plan zdjęciowy supermodelki. Ponownie w tym gronie znalazła się Naomi Campbell i Linda Evangelista. W teledysku sam muzyk wciela się w rolę reżysera filmującego modelki chodzące po wybiegu.

Zobacz klip "Too funky":

Jay Z feat. Pharrell Williams - "Change Clothes"

Amerykański raper, który zaprosił Naomi do udziału w jego teledysku, zapewnił jej warunki, w których czuła się jak ryba w wodzie. Akcja klipu dzieje się bowiem na pokazie modowym i w towarzystwie celebryckiej śmietanki, a na koniec Naomi robi to, co potrafi najlepiej, czyli przechodzi z gracją po wybiegu.

Zobacz klip "Change Clothes":

Duran Duran - "Girl Panic!"

W teledysku do utworu “Girl Panic!" grupy Duran Duran, znów przed kamerami spotykają się czołowe supermodelki. Naomi Campbell towarzyszą: Helena Christensen, Eva Herzigova, Cindy Crawford i Yasmin Le Bon. Najpierw kobiety pokazane są w pracy podczas sesji zdjęciowych, a potem "przeobrażają się" w muzyków śpiewających piosenkę "Girl Panic!". 

Zobacz klip "Girl Panic!":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Campbell Naomi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje