Reklama

Myślisz, że to piosenki miłosne? Nic bardziej mylnego!

Rola muzyki w miłości jest nie do przecenienia. Pomaga wyrazić głęboko skrywane uczucia, podjąć trudne decyzje, potrafi ukoić ból złamanego serca itd., itd... Piosenek o miłości powstało wiele, ale osobną grupę w tym zakresie tworzą utwory, które mimo iż za takie uważane, wcale nie traktują ani o zakochaniu, ani o wszelkich zawirowaniach wokół.

The Police - "Every Breath You Take"

"Every Breath You Take", mimo że doczekała się miana naczelnej "pościelówy", wcale nie jest piosenką o miłości. Tekst opowiada o obsesyjnym prześladowcy.

Reklama

"Jest o zazdrości, obserwacji i posiadaniu" - mówił Sting o piosence w rozmowie z magazynem "New Musical Express". Wokalista podkreślał, że ma świadomość, iż słuchacze odbierają utwór jako kawałek o miłości, ale jak stwierdził "lubi tę dwuznaczność".

"Oglądałem Andy'ego Gibba śpiewającego ten utwór z jakąś dziewczyną w telewizji kilka tygodni temu, z wielkim uczuciem i całkowicie błędnie go interpretując (śmiech). Wciąż słyszałem te słowa, które nie są o miłości. Posikałem się ze śmiechu" - wspominał Sting z rozbawieniem.

Dowiedz się więcej na temat: The Police | Whitney Houston | Eric Clapton | D'Angelo | R.E.M.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje