Reklama

Reklama

Muzycy z Oscarem, czyli aktorskie popisy wokalistów

Muzyka z filmem tworzą już chyba związek nierozerwalny, również jeśli chodzi o najważniejsze nagrody branży filmowej, czyli Oscary. Piosenka filmowa doczekała się swojej osobnej oscarowej kategorii i od wielu lat budzi emocje, a czasem i kontrowersje. Ale statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej lądowały w rękach muzyków nie tylko za utwory. Są wokaliści, którzy wykazali się aktorsko, a ich starania zaowocowały złotym rycerzem na półce.

Cher

Cher otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki w 1988 roku. Amerykańska Akademia doceniła jej rolę w filmie "Wpływ księżyca". Wokalistka zagrała wdowę, która zakochuje się w bracie swojego narzeczonego.

"Nie sądzę, żeby ta nagroda oznaczała, że jestem kimś, ale może jestem na dobrej drodze" - mówiła Cher odbierając statuetkę, a publiczność zgotowała jej owacje na stojąco.

Cztery lata wcześniej wokalistka została nominowana do złotej statuetki za drugoplanową rolę w filmie "Silkwood".


Amerykański wokalista Jared Leto może pochwalić się zdobytą w 2014 roku statuetką Oscara za drugoplanową rolę w dramacie “Witaj w klubie". Film zgarnął wówczas trzy nagrody.

Reklama

Jared Leto przeszedł dużą metamorfozą przygotowując się do roli queerowego transwestyty Rayona. Wokalista m.in. mocno stracił na wadze.

"Musiałem schudnąć do 52 kilo, depilować ciało, zmienić głos na kobiecy, przyswoić dialekt" - opowiadał Leto o swoich przygotowaniach do filmu.

Jared Leto po schudnięciu do filmu "Witaj w klubie":


Amerykańska wokalistka jest laureatką Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę w filmie "Dreamgirls". Na ekranie towarzyszyli jej m.in. Jamie Foxx, Beyoncé Knowles i Eddie Murphy.

Ta kreacja aktorska przyniosła Hudson nie tylko Oscara, ale i 28 innych nagród filmowych, uznanie w branży oraz ogromną popularność.


Barbra Streisand jest dwukrotną triumfatorką Oscarów i pięciokrotną nominowaną do tej nagrody.

Pierwszy raz statuetka Amerykańskiej Akademii Filmowej trafiła do jej rąk za rolę w filmie "Zabawna dziewczyna" w 1969 roku (nagrodę przyznano ex aequo Katharine Hepburn za kreację w filmie "Lew w zimie").

Oscara Streisand otrzymała jeszcze za najlepszą piosenkę filmową (utwór "Evergreen" z "Narodziny gwiazdy").

Frank Sinatra


Za drugoplanową rolę w filmie "Stąd do wieczności" Oscarem nagrodzono Franka Sinatrę w 1953 roku. Wokalista wcielił się w nim w postać szeregowca Angelo Maggio.

Film zdobył w sumie osiem statuetek, w tym dla najlepszego filmu.

Frank Sinatra trzykrotnie zgarnął nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej za piosenki filmowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy