Reklama

Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (15.04 – 21.04)

Reni Jusis, Wilki i Lady Pank to nie jedyne premiery, którymi warto zainteresować się w ciągu kilku najbliższych dni. Oto płyty, będące równie ciekawe, a może nawet i ciekawsze!

Reni Jusis, Wilki i Lady Pank to nie jedyne premiery, którymi warto zainteresować się w ciągu kilku najbliższych dni. Oto płyty, będące równie ciekawe, a może nawet i ciekawsze!
Okładka płyty "Post Love" Further Away" /

Further Away - "Post Love"

Pojawił się w 2013 roku z EP-ką "The Spin", na której znalazło się pięć niezwykle intymnych, autentycznych i przeszywających utworów. Wówczas jeszcze jako Inqbator, teraz swoją twórczość Jakub Bugała podpisuje pseudonimem Further Away

Laureat konkursu Skoda Auto Muzyka w 2014 roku, którym zachwycił się Piotr Metz. Further Away ponownie zdecydował się wydać swój album własnymi siłami. "Post Love" to płyta "długodojrzewająca", przygotowana z wielką starannością o każdy szczegół. Aranżacyjnie bardziej rozbudowana od pierwszej EP-ki, ale z zachowanym pierwiastkiem szczerości i ukojenia. Nad powstawaniem albumu produkcyjnie pochylał się Piotr Madej (Patrick the Pan), który czasem towarzyszy Jakubowi Bugale na scenie.

Reklama

Posłuchajcie utworu "Rejection" z płyty "Post Love":

PJ Harvey - "The Hope Six Demolition Project"


Nowa płyta PJ Harvey powstawała w wyjątkowym miejscu. Artystka zaprosiła współpracujących z nią muzyków do Somerset House. Sesje nagraniowe muzyków mogli zobaczyć jej fani (mieli jednak zakaz wnoszenia jakiegokolwiek sprzętu nagrywającego), jednak nie mogli oni być pewni, że trafią akurat na moment, gdy PJ i jej koledzy będą akurat tworzyć muzykę (mogli w tym czasie przykładowo dyskutować nad piosenkami).

Na jedyny w swoim rodzaju happenning wejściówki rozchodziły się błyskawicznie. Ci, którzy czekać musieli nieco dłużej, do 15 kwietnia znali jedynie single "The Wheel" oraz "The Community of Hope". Wokalistka przyznaje, że przy tworzeniu nowego materiału inspirowała się podróżami, jakie odbyła w ostatnich latach (Kosowo, Afganistan).

Julia Pietrucha - "Parsley"

Znana aktorka serialowa i filmowa, Julia Pietrucha, debiutuje jako wokalistka i kompozytorka. Jakiś czas temu Pietrucha wycofała się z show biznesu i udała wraz z mężem w kilkumiesięczną podróż po Azji, w trakcie której tworzyła nową muzykę na ukulele.

Właśnie ukazuje się owoc tej twórczości, czyli jej pierwsza płyta zatytułowana "Parsley". 15 urokliwych anglojęzycznych kompozycji zapisujących "ulotne chwile z życia autorki", które Pietrucha samodzielnie wyprodukowała.

Posłuchaj utworu "We Care So Much":

Shy Alabatross - "Woman Blue"

"Hubert Zemler, który gra ze mną w zespole, zaproponował Raphelowi (Rogińskiemu - przyp. red.), aby zaprosić mnie do ich nowego projektu. Raphael twierdzi oczywiście, że chciał współpracować ze mną już wcześniej. Shy Albatross to muzyka ambitna, bardzo delikatna, opierająca się na gitarach" - tak, w wywiadzie dla Interii, Natalia Przybysz opisywała jej początek działalności w projekcie Shy Albatross oraz to, jaką muzykę wykonuje grupa. Skład oprócz Zemlera, Rogińskiego i Przybysz tworzy również Miłosz Pękala. Na płycie znalazło się 9 utworów, a materiał promuje numer "Moonlight".

"Albo Inaczej: Remixy"

Na płycie "Albo Inaczej" klasyki polskiego rapu zostały przerobione na jazzową modłę, a zaśpiewali je giganci polskiej sceny (m.in. Zbigniew Wodecki, Andrzej Dąbrowski, Ewa Bem, Krystyna Prońko). Teraz Alkopoligamia postanowiła pójść dalej. Zaprosiła więc zdolnych producentów (m.in. Kuba Karaś, Flirtini, Szogun, R.AU., Kixnare) do zremiksowania już przerobionych utworów. W ten sposób powstało 15 wyjątkowych kompozycji, a Zbigniew Wodecki w elektronicznej wersji być może wkrótce podbije warszawskie kluby.

Przygotowali: Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy