Reklama

Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (25.03 - 31.03)

Nadchodząca Wielkanoc sprawiła, że wytwórnie nie przygotowały sporej liczby premier na końcówkę marca. Oprócz debiutu Zayna Malika pojawiło się jednak kilka interesujących premier, które polecamy poniżej.

Okładka płyty RJD2 "Dame Fortune"

Elliphant - "Living Life Golden"

Elliphant, która zdążyła już podbić serca słuchaczy na całym świecie (w tym także Polski, m.in. podczas zeszłorocznej edycji Open'era), w końcu wydaje wyczekiwany album.

Nad płytą "Living Life Golden" Szwedka pracowała z całym zastępem uznanych artystów. Swoje dwa grosze dorzucili: Skrillex, Azealia Banks, grupa Major Lazer i Gyptian, Twin Shadow oraz MØ. Polscy fani będą mieli okazję sprawdzić nowy materiał Elliphant już na początku kwietnia, bowiem wokalistka zagra u nas trzy koncerty.

Płytę zwiastował m.in. utwór "Step Down", do którego powstał taki teledysk:

Reklama

RJD2 - "Dame Fortune"

John Krohn, znany lepiej jako RJD2, powrócił z kolejnym albumem pt. "Dame Fortune". 12 utworów na nowej płycie inspirowane miały być Filadelfią. Gościnnie na wydawnictwie udzielili się m.in. Jordan Brown, Son Little, Phone Coleman i Blueprint.

Birdy - Beautiful Lies"

Jedna z najbardziej utalentowanych brytyjskich wokalistek 25 marca powróciła z trzecim albumem studyjnym. Młodej dziewczynie w nagraniach nowej płyty pomógł znany producent Steve Mac (pracował m.in. z Shakirą, One Direction i Jess Glynne). Ponadto swój wkład w album mieli Jim Abiss i Craig Silvey. Płytę promuje m.in. utwór "Wild Horses", do którego powstał teledysk. Wokalistka wciela się w nim w syrenę.

Gramatik - "Epigram"

Raekwon, Adrian Lau, Laibach i Luxas to niektórzy goście nowego albumu słoweńskiego producenta muzyki elektronicznej Gramatika. "Epigram" to kolejna produkcja, którą twórca udostępnił do darmowego pobrania z sieci. Twierdzi on bowiem, że "tylko darmowa muzyka to wolna muzyka". Producent łączy w swoich utworach nowoczesną elektronikę z samplami z lat 40., 50. i 60.

Przygotowali Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje