Reklama

Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (12.02 - 18.02)

Uroczysta premiera nowego albumu Kanye Westa oraz powrót pod 16 latach przerwy Kalibra 44, to nie jedyne premiery płytowe, o których warto wspomnieć. Oto nasze propozycje na nadchodzący tydzień.

Okładka płyty You Say Party "You Say Party"

Pinegrove - "Cardinal"


Mimo że amerykańska grupa Pinegrove ma na swoim koncie trzy EP-ki i jeden longplay (wszystkie wydane własnym sumptem) to dopiero teraz można mówić o płytowym debiucie zespołu.

"Cardinal" do bowiem owoc kontraktu podpisanego z wytwórnią Run For Cover.

Zwiastunem wydawnictwa był kawałki "Old Friends" oraz "New Friends".

You Say Party - "You Say Party"


Kanadyjczycy z You Say Party powracają po sześciu latach przerwy. W 2010 roku podczas koncertu w Vancouver perkusista grupy, Devon Clifford, upadł na scenie. Dwa dni później muzyk zmarł z powodu wylewu krwi do mózgu. To spowodowało, że muzycy postanowili dać sobie trochę czasu po śmierci przyjaciela.

Reklama

Utworem zapowiadającym powrót i nowe wydawnictwo był kawałek "Ignorance":

Lauda - "Gennin"

Lauda to najnowszy projekt Błażeja Króla, znanego również z działalności w grupie UL/KR. Tym razem stworzył on płytę wraz ze swoją żoną Iwoną Król. Album powstawał w trakcie codziennych zajęć. Jak można przeczytać w materiałach prasowych jest on próbą "zagrania dnia oraz miejsca w którym mieszkają od kilku lat. Tytuł płyty nawiązuje do nazwy wsi Jenin, oddalonej kilka kilometrów od Gorzowa Wielkopolskiego.

Beneficjenci Splendoru - "Sellfie"

Nowa płyta Beneficjentów Splendoru to 13 utworów, które klimatem nawiązywać mają do numerów nagrywanych m.in. przez Beastie Boys. "Na płycie będzie więcej rapu w innych odcieniach, ale to niespodzianka" - zdradza lider zespołu Marcin Staniszewski. Oprócz utworu tytułowego przed premierą można było poznać m.in. single "Prezydent Klenczon" oraz "Wściekły maj".

Przygotowali Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje