Reklama

Janusz Panasewicz: 6 momentów na 60. urodziny

Niepokorna postać polskiej muzyki rockowej. Mick Jagger z Olecka. Posiadacz charyzmatycznego głosu, na swoim koncie ma wiele niezapomnianych tekstów przebojów, kilkadziesiąt płyt, setki (niekiedy kontrowersyjnych) występów i liczne wybryki. 18 stycznia lider Lady Pank świętuje sześćdziesiąte urodziny. Z tej okazji przypominamy sześć momentów zwrotnych z życia i kariery muzyka.

1979 - Desant

W stereotypowo pojmowanej biografii rockmana kariera muzyczna zaczyna się prawdopodobnie w szkole, a najczęściej w zespole spontanicznie utworzonym z kolegami np. w osiedlowej piwnicy. Nigdy jednak w... wojsku.

Reklama

A właśnie tak rozpoczęła się kariera muzyczna Janusza Panasewicza. Jak przystało na młodego niepokornego, przyszły frontman Lady Pank za wszelką cenę chciał uniknąć poboru i służby mundurowej:

"Miałem nadzieje, że uznają mnie za niepoczytalnego. Ale niestety zwerbowali mnie do Węgorzewa. Byłem zwykłym szeregowym" - wspomina po latach. Jednak to właśnie wojsko doceniło jego zdolności - tam bowiem niemal od razu przystąpił do Desantu. Nie chodzi tu jednak o operację militarną, a o zespół muzyczny Desant - grupę Warszawskiego Okręgu Wojskowego, w której Panasewicz zaczął z początku śpiewać w chórkach. To właśnie przy okazji współpracy z tą formacją muzyk poznał Andrzeja Mogielnickiego, za pośrednictwem którego trafił do Lady Pank.

Dowiedz się więcej na temat: Janusz Panasewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje