Czego słucha obóz władzy?

Andrzej Duda lubi Maleo Reggae Rockers? /AKPA

Nie jest łatwo dotrzeć do preferencji muzycznych polityków, no, chyba że tak, jak w przypadku Pawła Kukiza czy Liroya, wypowiadają się o swoich inspiracjach, przy okazji wydawania płyt. Sprawa robi się jeszcze trudniejsza, jeżeli interesujące nas osoby pełnią funkcje państwowe.

Andrzej Duda

Aleksander Kwaśniewski w trakcie swojej pierwszej kampanii prezydenckiej wystąpił w teledysku grupy Top One, chociaż, jak wielokrotnie przyznawał, woli bawić się przy klasykach polskiej piosenki, które na imprezach sylwestrowych puszczał mu Marek Sierocki (m.in. Czesław Niemen, Skaldowie, Czerwone Gitary).

Problemu nie ma również z ustaleniem ulubionych utworów Baracka Obamy, który publicznie udostępnił swoją playlistę i wielokrotnie w 2015 roku powtarzał, że jego numerem jeden jest Kendrick Lamar. Zresztą na początku 2016 roku zaprosił rapera z Compton do Białego Domu. W jednym z ostatnich wywiadów przyznał również, że gdyby wybuchł beef na linii Lamar - Drake, ten pierwszy zostałby zwycięzcą.

Reklama

W przypadku Andrzeja Dudy ustalenie jego playlisty nie jest łatwe. Z pomocą przychodzi oficjalne konto polskiego prezydenta na Facebooku. Oprócz profili politycznych śledzi on w serwisie również Maleo Reggae Rockers oraz projekt "Panny Wyklęte".

"Panny Wyklęte" to zbiór utworów polskich artystów, zainspirowanych historią Żołnierzy Wyklętych. Album zawiera utwory m.in. Pauliny i Natalii Przybysz, Marceliny, Lilu czy Ani Brahaczek (BiFF). Nad całym projektem czuwał Dariusz Malejonek, czyli lider wspomnianej grupy Maleo Reggae Rockers.

Konto na Twitterze nie przynosi wiele zmian. Andrzej Duda wśród obserwowanych ma m.in. raperkę Wdowę.

Sprawdź tekst utworu "Noc" w serwisie Teksciory.pl

Jarosław Kaczyński

Mimo iż nie sprawuje oficjalnych rządów, to jest jedną z najważniejszych osób w państwie. Jego preferencje muzyczne można było poznać za sprawą jednej wypowiedzi z 2010 roku. Kaczyński lubi nie tylko muzykę poważną, ale również rocka. Wyżej stawia sobie klasyczne brzmienie The Beatles niż U2 (U dwa). Zapewne współczesna muzyka rozrywkowa nie daje prezesowi PiS tak dużej radości jak nagrania McCartneya i Lennona.

Antoni Macierewicz

Minister obrony narodowej, zaczepiony przez studencką telewizję pod koniec 2015 roku, został zapytany, czy będzie fanem Paulli. Antoni Macierewicz odparł, że jest sympatykiem wokalistki od dawna. Nie wiadomo jednak czy był to żart, czy faktycznie minister posiada w domu płyty "Nigdy nie mów zawsze" oraz "Sekret wiecznej miłości".

Jacek Kurski

Prezes TVP nie tylko gra na gitarze (jego popisy można łatwo znaleźć w sieci), ale także ma konkretne preferencje muzyczne. Kurski jest ogromnym fanem Jacka Kaczmarskiego, Bułata Okudżawy oraz Andrzeja Włata. Oprócz tego w jego odtwarzaczu na pewno znaleźliby się Limp Bizkit, Slayer oraz Mastodon, do których polityk ma słabość.

Beata Kempa

Obecna szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rozmowie z TTV w 2013 roku nie zdradziła swoich preferencji muzycznych, jednak bardzo ciepło wypowiadała się na temat muzyki disco polo. Całą wypowiedź znajdziecie poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maleo Reggae Rockers | beatles | Jacek Kaczmarski | Slayer | Limp Bizkit | Paulla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy