Bohaterowie okładek kultowych płyt: Co robią dziś?

Dzięki muzyce mieli swoją chwilę sławy, mimo że wcale nie byli związani z żadnymi zespołami. Jak to możliwe? Po prostu trafili na kultowe okładki płyt.

David Fox na okładce "Placebo"
David Fox na okładce "Placebo" 
Okładka płyty "Enema of the State" 

Blink-182 "Enema of the State" - Janine Lindemulder

W 1999 roku swoją premierę miał trzeci album Blink-182 "Enema of the State".

Płyta okazała się niezwykle popularna - łącznie sprzedała się w nakładzie 7,5 miliona egzemplarzy na całym świecie, dzięki czemu grupa zdobyła odpowiedni rozgłos.

Na okładce płyty można zobaczyć seksowną pielęgniarkę w niebieskich rękawicach. Była to Janine Lindemulder, aktorka filmów dla dorosłych, która w kolejnych latach próbowała swoich sił jako nauczycielka, a następnie ponownie wróciła do przemysłu pornograficznego. 

Janine Lindemulder w 2010 rokuJerod HarrisGetty Images


David Fox na okładce "Placebo" 

Placebo "Placebo" - David Fox

Debiutancka płyta Placebo ukazała się w lipcu 1996 roku. Był to jedyny album nagrany w składzie z perkusistą Robertem Schultzbergiem. Na okładce pojawił się natomiast młody David Fox. Jednak sława, jaką zdobył chłopak dzięki okładce nie wyszła mu na dobre.

Bohater ze zdjęcia pozwał Placebo, gdyż jak twierdził, z powodu pojawienia się na okładce był szykanowany przez kolegów ze szkoły, a w dodatku zdjęcie, które zostało przekazane zespołowi bez jego zgody.

Obecnie Fox jest bezrobotny (kształcił się na szefa kuchni).


Okładka płyty "1984" Van Halen 

Van Halen "1984" - Carter Helm

Szósta płyta rockowego zespołu Van Halen ukazała się, zgodnie z tytułem okładki, w 1984 roku. "1984" okazał się najlepiej sprzedającym się albumem grupy (20 milionów egzemplarzy sprzedanych w USA). Na okładce umieszczono aniołka palącego papierosy. Bohaterem okładki był 4-letni Carter Helm (choć niektórzy twierdzili, że to David Lee Roth w młodości), który obecnie pracuje przy załadunku kontenerów na statkach. Helm w wywiadzie z NME.com przyznał, że do pewnego wieku nie zdawał sobie sprawy, że jest na okładce kultowej płyty.


Spencer Elden na okładce "Nevermind" Nirvany 

Nirvana "Nevermind" - Spencer Elden

Wydana 24 września 1991 roku "Nevermind", druga płyta w dyskografii Nirvany, okazała się jednym najbardziej wpływowych albumów, nie tylko tamtej dekady, ale w całej historii rocka.

To dzięki tej płycie Nirvana urosła do rangi zespołu kultowego - w zaledwie kilka tygodni od premiery "Nevermind" rozeszła się na całym świecie w ponad 30 milionach egzemplarzy i zdefiniowała lata 90., stając się swoistym głosem pokolenia X.

Na okładce płyty znalazł się niespełna 5-miesięczny Spencer Elden. Z okazji 25 lat płyty John Capple odtworzył dla "New York Post" pamiętne ujęcie. Obecnie bohater zdjęcia jest studentem i początkującym twórcą street artu.


Okładka płyty "Houses of the Holy" Led Zeppelin 

Led Zeppelin "Houses of Holy" - Stefan i Samantha Gates

Piąta płyta Led Zeppelin wydana została w 1973 roku. Prawie 40 lat później magazyn "Rolling Stone" sklasyfikował ją na 148. miejscu 500 najważniejszych albumów wszech czasów. W 1999 roku płyta pokryła się 11-krotną platyną. Na okładce znalazło się natomiast rodzeństwo Sfetan i Samatha Gates, a zdjęcie w Irlandii Północnej zrobił im Aubrey Powell.

W kolejnych latach rodzeństwo kontynuowało karierę w modelingu. Dzieci wzięły również udział w kilku reklamach telewizyjnych.

Kilka lat temu Stefan został prezenterem programu "Cooking In The Danger Zone" (gotowano w nim ekstremalne potrawy oraz jedzono w niebezpiecznych miejscach), obecnie pojawia się też w programach kulinarnych na Youtube. Sam natomiast zakończyła karierę i zajęła się wychowaniem córki Talluah.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas