Reklama

Reklama

Aktorzy, sportowcy i celebryci w teledyskach - część szósta

Szóstą część cyklu o znanych osobach w teledyskach zaczniemy od polityczno-muzycznych kolaboracji, a następnie przejdziemy w nieco lżejsze klimaty.

Szóstą część cyklu o znanych osobach w teledyskach zaczniemy od polityczno-muzycznych kolaboracji, a następnie przejdziemy w nieco lżejsze klimaty.
Aleksander Kwaśniewski z grupą Top One w 1995 roku /Mosur /East News

Aleksander Kwaśniewski tańczy do disco polo

Wszyscy do tej pory żyją wynikami wyborów parlamentarnych z 25 października. Jak wiadomo Zjednoczona Lewica nie zdołała dostać się do Sejmu. Przy tej okazji warto wspomnieć nieco wcześniejsze czasy. 20 lat temu w wyborach prezydenckich Lecha Wałęsę pokonał nie kto inny, a Aleksander Kwaśniewski.

Jednym z hitów jego kampanii wyborczej był utwór "Ole! Olek" grupy Top One. Kwaśniewski za pomocą teledysku miał pokazać, że jest dużo bardziej na czasie niż Wałęsa (kto bowiem w tamtym czasie nie kochał disco polo).

Co ciekawe sam zespół na płycie "Ye, O!" przeprosił za swój udział w kampanii wyborczej a w rozpoczynającym album "Intro" stwierdzili oni, że zostali tak samo oszukani jak głosujący.

Reklama

Zobacz klip "Ole! Olek":

Sprawdź tekst utworu "Ole! Olek" w serwisie Tekściory.pl!

Wałęsa u Jacksona

"Man In The Mirror" to jeden z nielicznych teledysków Michaela Jacksona, w którym sam gwiazdor się nie pojawił. Miał on natomiast świetne zastępstwo w postaci Lecha Wałęsy, który tym sposobem zaliczył epizod muzyczny u króla popu.

Zobacz klip "Man In the Mirror":

Sprawdź tekst utworu "Man In the Mirror" w serwisie Tekściory.pl!

Staruch ucieka z więzienia

O klipach Sokoła pisaliśmy już przy okazji Rafała Maseraka. Warto jednak wspomnieć, że w teledysku "Zepsute miasto" pojawił się również Piotr Staruchowicz, czyli "Staruch", gniazdowy Legii, którym media zainteresowały się po incydencie z Jakubem Rzeźniczakiem.

Zobacz klip "Zepsute miasto":

Sprawdź tekst utworu "Zepsute miasto" w serwisie Tekściory.pl!

Bronisław Cieślak z Marylą Rodowicz

Epizod polityczny zaliczył również Bronisław Cieślak. Był on posłem z ramienia SLD. W muzyce miał swoje "5 minut" dzięki Maryli Rodowicz, która zaprosiła go do teledysku "Zamiast wódkę pić". Warto również wspomnieć, że w klipie wystąpiła również Zofia Zborowska.

Zobacz klip "Zamiast wódkę pić":

Sprawdź tekst utworu "Zamiast wódkę pić" w serwisie Tekściory.pl!

Agata Buzek w doborowym towarzystwie

Córka byłego premiera Polski, aktorka Agata Buzek, zaliczyła epizod w teledysku Krzysztofa Krawczyka i Rod Stewarta (utwór "Don't Get Around Much Anymore").

Sprawdź tekst utworu "Don't Get Around Much Anymore" w serwisie Tekściory.pl!

Afromental, Milowcz i Starsburger

Afromental do klipu "Rock&Rollin' Love" zaprosiło również niezwykłe persony. Oprócz Michała Milowicza w teledysku pojawił się Karol Strasburger i opowiedział dowcip. W stylu znanym z "Familiady". Oto jak zażartował: "Nie wiem, czy państwo wiecie, co to jest czerwone i źle robi na zęby...Cegła!".

Zobacz klip "Rock&Rollin' Love":

Sprawdź tekst utworu "Rock&Rollin' Love" w serwisie Tekściory.pl!

Karolak u gwiazd

Tomasz Karolak zanim stał się popularnym aktorem serialowym w 1994 roku zaliczył rolę w teledysku Edyty Bartosiewicz "Sen". Gdy był już znany, pojawił się natomiast w klipie Andrzeja Piasecznego "Śniadanie do łóżka".

Zobacz klip "Sen":

Sprawdź tekst utworu "Sen" w serwisie Tekściory.pl!

Marcin Bosak z Maćkiem Maleńczukiem

Aktor znany z ról "M jak Miłość" oraz "Tylko mnie kochaj" zagrał w teledysku Yugopolis do utworu "Ostatnia nocka". Wcielił się on w rolę pacjenta zakładu psychiatrycznego.

Zobacz klip "Ostatnia nocka":

Sprawdź tekst utworu "Ostatnia nocka" w serwisie Tekściory.pl!

Aktorka i hiphopolo

Maria Seweryn to znana aktorka filmowa i teatralna. Ma ona również mniej chlubny epizod w swojej karierze. Chodzi o występ w teledysku hiphopolowej grupy Jeden Osiem L "Pytam kiedy".

Zobacz klip "Pytam kiedy":

Sprawdź tekst utworu "Pytam kiedy" w serwisie Tekściory.pl!

Joanna Jabłczyńska i Jarek Wist

Aktorka wcieliła się w dziewczynę marzeń głównego bohatera teledysku "Fresh", czyli samego Jarka Wista. Klip kręcony był w Kazimierzu nad Wisłą.

Zobacz klip "Fresh":

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama