Reklama

7 przebojów, które Sia napisała dla innych

Sia to jedna z najpopularniejszych współczesnych gwiazd muzyki rozrywkowej. Właśnie ukazuje się jej nowy album "This Is Acting". Trafiły na niego głównie utwory napisane przez nią z myślą o innych, topowych artystach, ale z różnych powodów zostały odrzucone. Sia zamiast chować je do szuflady, postanowiła nagrać je na własny sposób.

"Czuję, że to są hity, ale nikt ich nie chciał" - mówiła wokalistka o swoim nowym albumie i dodała - "Więc pomyślałam: ‘Zobaczmy, w ramach eksperymentu, czy mam rację’".

Wielkich przebojów Sia ma na koncie więcej, niż się wam wydaje. Australijka podbiła serca fanów swoim "Chandelier" czy "Elastic Heart", ale jest jeszcze sporo znanych kawałków, które choć wyśpiewane głosem innych, też są jej zasługą.

Zobaczcie utwory, które Sia stworzyła dla innych gwiazd.

Christina Aguliera - "Bound to You"


Sia w trakcie swojej długoletniej kariery pracowała m.in. z Christiną Aguilerą. To dla niej stworzyła kawałek "Bound to You", który trafił na ścieżkę dźwiękową filmu “Burleska".

Reklama

Utwór nie tylko zyskał pozytywne opinie krytyków, ale i nominację do Złotego Globu za najlepszą piosenkę filmową.

Rihanna - "Diamonds"


"Diamonds" w wykonaniu Rihanny to pierwszy numer jeden Sii. Utwór trafił na płytę barbadoskiej wokalistki "Unapologetic" z 2012 roku.

Dobra współpraca między paniami skłoniła Rihannę do zaangażowania Sii w tworzenie jej najnowszego albumu "Anti". Ostatecznie piosenka "Cheap Thrills", którą Australijka napisała dla Rihanny została odrzucona i wylądowała na albumie Sii "This Is Acting".

Sprawdź tekst utworu "Diamonds" w serwisie Tekściory!

Katy Perry - "Double Rainbow"


"Double Rainbow", którego tytuł Katy Perry zaczerpnęła z zajęć yogi, Sia stworzyła dla niej razem z Gregiem Kurstinem. Paniom na tyle dobrze układała się współpraca, że ich relacja przeniosła się na grunt prywatny i przerodziła w przyjaźń.

"Naprawdę chciałam, żeby zaśpiewała kilka moich piosenek. Przede wszystkim dlatego, że uwielbiam ją jako osobę" - mówiła Sia w rozmowie z "Rolling Stone".

Beyonce - "Pretty Hurts"

"Pretty Hurts" był pierwszym utworem z wydanego zupełnie niespodziewanie albumu "Beyonce".

Co ciekawe, piosenka pierwotnie została napisana dla Katy Perry, a następnie oferowano ją Rihannie. Żadna z wokalistek nie przyjęła jednak kompozycji.

Sprawdź tekst utworu "Pretty Hurts" w serwisie Tekściory.pl!

Celine Dion - "Loved Me Back to Life"


"Loved Me Back to Life" to pierwszy od sześciu lat anglojęzyczny album Celine Dion.

Tytułowy singel Sia napisała dla Kanadyjki w 2013 roku, w przerwie pracy nad swoją muzyką.

Sprawdź tekst utworu "Loved Me Back To Life" w serwisie Tekściory.pl!

Shakira - "Chasing Shadows"


"Chasing Shadows" to jedna z kilku piosenek, jakie Sia napisała dla Shakiry, ale tylko ta trafiła na płytę "Shakira" z 2014 roku.

W wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone" Sia przyznała, że wśród piosenek na jej nowym wydawnictwie "This Is Acting" znalazła się kompozycja stworzona pierwotnie dla Shakiry.

Sprawdź tekst utworu "Chasing Shadows" w serwisie Tekściory.pl!

Britney Spears - "Perfume"

"Perfume" jako drugi singel promował ósme wydawnictwo Britney Spears zatytułowane "Britney Jean". Sia napisała ten utwór razem z Christopherem Braide.

Sprawdź tekst utworu "Perfume" w serwisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sia Furler

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy