Reklama

Reklama

7 popowych przebojów, które w 2017 roku skończą 20 lat

Druga połowa lat 90. to czas, w którym rozkwitały girlsbandy i boysbandy, a ich przeboje szturmem podbijały telewizyjne stacje muzyczne i listy przebojów. Przypomnijmy sobie popularne utwory, którym w tym roku stuknie dwudziestka!

Druga połowa lat 90. to czas, w którym rozkwitały girlsbandy i boysbandy, a ich przeboje szturmem podbijały telewizyjne stacje muzyczne i listy przebojów. Przypomnijmy sobie popularne utwory, którym w tym roku stuknie dwudziestka!
20 lat temu dziewczyny ze Spice Girls podbijały listy przebojów swoimi utworami /Getty Images /Getty Images

Spice Girls - "Spice Up Your Life"

Rok 1997 upłynął m.in. pod znakiem przebojów Spice Girls. Kiedy listy przebojów wciąż podbijały kawałki z ich debiutanckiej płyty "Spice", w kolejce stawały już kolejne hity z albumu numer dwa, czyli "Spiceworld".

Jednym z nich był utwór "Spice Up Your Life", który wybrano na główny singel płyty.

W futurystycznym teledysku do piosenki wystąpiły członkinie girlsbandu. Klip inspirowany był filmem "Łowca androidów" z 1982 roku.

Celine Dion - "My Heart Will Go On"

Piosenkę "My Heart Will Go On" kojarzymy głównie za sprawą kultowego filmu "Titanic", na potrzeby którego powstała. Był to także czwarty singel z piątego studyjnego anglojęzycznego albumu Celine Dion zatytułowanego "Let's Talk About Love".

Reklama

Utwór cieszył się popularnością na całym świecie, a jej twórców nagrodzono m.in. Oscarem, czterema statuetkami Grammy oraz Złotym Globem.

Hanson - "MMMbop"

Utwór "MMMBop" przyniósł braterskiemu trio Hanson dużą popularność na całym świecie. Piosenka trafiła na pierwsze miejsca list przebojów w 27 krajach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Australii.

Singel pochodzi z oficjalnego debiutanckiego albumu grupy, zatytułowanego "Middle of Nowhere". Piosenka została wyróżniona dwoma nominacjami do nagrody Grammy.

Backstreet Boys - "Everybody"

"Everybody" to pierwszy singel promujący drugi w dyskografii kultowego zespołu Backstreet Boys album zatytułowany "Backstreet’s Back". 

Aqua - "Barbie Girl"

"Barbie Girl" to utwór duńsko-norweskiej grupy Aqua z ich debiutanckiej płyty "Aquarium". Do dziś pozostaje największym hitem zespołu, mimo że spotkał się z krytycznymi opiniami mediów muzycznych.

Piosenka opowiadająca o losach Barbie i Kena (lalek produkowanych przez przedsiębiorstwo Mattel) podbijała listy przebojów na całym świecie, a szczególnie w Europie.

Po premierze teledysku do "Barbie Girl", w którym członkowie grupy udają lalki, firma Mattel oskarżyła zespół o użycie ich marki i przedstawienie produkowanej przez nich lalki jako obiektu seksualnego.

The Verve - "Bittersweet Symphony"

"Bittersweet Symphony" to utwór zespołu The Verve, który trafił na trzeci album grupy zatytułowany "Urban Hymns".

Do utworu zapożyczono tło muzyczne z piosenki "The Last Time" grupy The Rolling Stones, przez co zespołowi The Verve zostały odebrane prawa majątkowe do utworu, na rzecz firmy ABKCO Records, reprezentującej oryginalnych autorów.

Utwór "Bittersweet Symphony" wykorzystano w filmie "Szkoła uwodzenia".

Natalie Imbruglia - "Torn"

"Torn" to piosenka wydana w 1995 roku przez amerykański zespół Ednaswap. Dwa lata później swoją wersję utworu zaprezentowała Natalie Imbruglia, odnosząc światowy sukces.

Piosenka znalazła się na debiutanckim albumie Natalie zatytułowanym "Left of the Middle". Za kawałek Imbruglia otrzymała nominację do Grammy w kategorii najlepsze kobiece wokalne wykonanie pop, ale przegrała ze wspomnianą wcześniej Celine Dion.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL