Reklama

5 powodów, przez które twoi rodzice nie polubią Trenta Reznora

Trent Reznor (po prawej) wraz z żoną. Niech was nie zmyli jego elegancja. Trent to prawdziwy wariat /Kevin Winter /Getty Images

Trent Reznor, lider Nine Inch Nails, który w ostatnim czasie zaczął bardziej interesować się ścieżkami dźwiękowymi do filmów, wygląda obecnie na statecznego, bardzo spokojnego faceta. Typowy 50-latek (urodziny Reznor świętuje 17 maja). Niech was jednak nie zmyli ten szarmancki mężczyzna w garniturze. Trent to wariat.

Postawił na nogi FBI

Reklama

Pierwszym singlem promującym debiutancką płytę Nine Inch Nails "Pretty Hates Machine" był "Down In It". Klip do utwory kręcony był kamerą umieszczoną na specjalnym balonie, a ekipa trzymała go na sznurze, aby nie uciekł on za daleko.

Oczywiście w pewnym momencie, po mocniejszym podmuchu, balon wyrwał się spod kontroli i pofrunął aż do Michigan. Tam odnalazł go rolnik.  Na filmie z kamery zobaczył morderstwo człowieka, którego dokonał gang satanistów.

Reklama

Przerażony mężczyzna przekazał materiał policji, a ta udostępniła go FBI. Dopiero po jakimś czasie służby zorientowały się, że martwa osoba z filmu żyje i jest gwiazdą muzyki. 

Reznor całą sprawę skomentował w bardzo dosadnie: "Ktoś w Biurze naoglądał się za dużo filmów Hitchcocka i Davida Lyncha".

Zobacz klip "Down In It":

Lubi prześladować ludzi ("I’m Afraid of Americans")

Utwór nagrany z Davidem Bowiem nie jest oczywiście najbardziej przerażającym teledyskiem w karierze Nine Inch Nails, jednak postać Trenta Reznora w klipie jest wyjątkowo straszna. Niech każdy tylko spojrzy na te pełne agresji oczy. Nie chcielibyście spotkać kogoś takiego w ciemnej uliczce...

Zobacz klip "I'm Afraid of Americans":

W teledyskach mu odbija ("Closer")

O samym teledysku do tego utworu można by napisać cały tekst. Czego to nie ma w obleśnym laboratorium szalonego naukowca. Małpa na krzyżu, krucyfiks, przedmioty sado-maso, a to tylko niewielka część wyliczanki. Tekst jest równie osobliwy. Trent zachęca w nim do seksu bez jakichkolwiek ograniczeń. Radiostacje, które puszczały ten utwór u siebie, miały nie lada wyzwanie z jego cenzurowaniem. Co ciekawe internauci uznali go drugim najseksowniejszym przebojem w historii muzyki (przegrał tylko z "Let's Get It On" Marvina Gaye'a).

Zobacz klip "Closer" (materiał tylko dla dorosłych):

Lubi zdemolować przedmioty na scenie

Reznor wraz z kolegami z Nine Inch Nails bywa bardzo agresywny na scenie. Trudno, żeby było inaczej, skoro stworzone przez formację kompozycje mogą wzbudzić w człowieku nieznane dotąd pokłady energii. Trent upodobał sobie dewastację wszystkiego co znajduje się wokół niego. Najczęstszy obiekt złości? Syntezatory!

Trent Reznor i Nine Inch Nails demolują instrumenty:

Pracuje w dziwnych miejscach

Druga płyta Nine Inch Nails "The Downward Spiral" powstawała... w domu, w którym Charles Manson zamordował żonę Romana Polańskiego - Sharon Tate. Oczywiście Reznor zaprzeczył, że był to specjalny zabieg i studio wybrał dlatego, że było ono najlepsze.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Trent Reznor | Nine Inch Nails

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje