Reklama

Reklama

12 zdjęć ze świata muzyki, które warto zapamiętać z 2015 roku

Rok w muzyce to nie tylko utwory, płyty i teledyski, ale także zdjęcia. Oto 12 fotografii, które warto zapamiętać z tego roku.

Madonna z Drake’em na Coachelli

Zdjęcie Madonny, która całuje Drake’a, nie znalazło się tu tylko dlatego, że internauci zwariowali na jego punkcie. Fotografia jest symboliczna, gdyż artystka, mimo 57 lat, przy okazji promowania swojego albumu zachowywała się niczym nastolatka. Jej wybryki spotkały się z ostrymi komentarzami, które królowa popu skomentowała następująco: "Krytycy i komicy sądzą mnie po wieku. Nie rozumiem tego. Nie potrafię się z tym pogodzić. Kobiety zaakceptowały to, że kiedy osiągną pewien wiek, nie wolno im zachowywać się w określony sposób. Ale ja nie trzymam się zasad. Nigdy tego nie robiłam i nie zamierzam".

Reklama

Justin Bieber nago po raz pierwszy

Pod koniec roku golizna Justina Biebera już chyba nikogo nie zaskakiwała. Nic dziwnego, skoro Bieber od momentu ogłoszenia, że wydaje nowy album, robił co mógł, aby wszystkie jego wybryki spowszedniały. Wrażenia nie zrobiły nawet zdjęcia, których wokalista wcale nie planował publikować, a po prostu wyciekły do opinii publicznej ze Snapchata. Najwięcej dyskusji pojawiło się przy okazji zdjęcia opublikowanego w lipcu przez samego zainteresowanego. Chodzi o fotkę na statku z wakacji, które spędzał na Australii. Poniżej możecie zobaczyć, jak kreatywnie przerabiali zdjęcie internauci.

Doda na wspólnym zdjęciu ze Slashem

Koncerty rockowych gwiazd w Polsce w tym roku przynosiły sporo emocji. Tak było również w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie wystąpił Slash. W trakcie wykonywania "Sweet Child O’Mine" gitarzysta zaprosił na scenę Dodę, co zaskoczyło zagorzałych fanów talentu Amerykanina. Doda oczywiście na Instagramie pochwaliła się serią zdjęć ze swoim idolem. Wokalistka nie ukrywała radości po spotkaniu. Mniej zadowoleni byli sympatycy Slasha.

Kim Kardashian na okładce "Rolling Stone"

Sinead O’Connor po tym, jak zobaczyła okładkę "Rolling Stone" z Kim Kardashian, obwieściła upadek branży muzycznej.  Artystka zachęcała do bojkotu magazynu, a na jej apel odpowiedziało sporo dotychczasowych czytelników "RS".

Katy Perry z rekinami na SuperBowl

Show wokalistki w przerwie finałowego meczu SuperBowl zobaczyło ponad 118 milionów Amerykanów, co jest rekordem (żaden inny koncert nie miał takiej oglądalności). Blask Katy Perry przyćmił jednak jeden z tancerzy za wokalistką. Chodzi oczywiście o lewego rekina, o którego wizerunek toczono w późniejszym czasie batalie prawne. Zostawiając na boku dyskusje, kto ma prawo do wizerunku, rekin stał się gwiazdą internetu, mimo iż nikt tego nie planował.

Nietaktowne zdjęcie Michaela Buble’a

Michael Buble to człowiek, który stroni od kontrowersji. Jest po prostu przewidywalnie nudny. Jak się jednak okazuje, w dobie Instagrama każdy lubi od czasu do czasu sprowokować. Tak było przy okazji jednego ze zdjęć, które muzyk wrzucił do sieci. Za wokalistą stała bowiem dziewczyna w krótkich spodenkach, a Buble podpisał swoje dzieło "Na tym zdjęciu jest coś, co jest godne Instagrama". Wielu internautów fotografię uznało za poniżającą dla kobiety, a sam Buble w końcu dodał, że nikogo nie chciał urazić.

Rihanna w komicznej sukni

To może być symbol wszystkich nietrafionych stylizacji tego roku. Rihanna miała zachwycać, a ośmieszyła się długą, żółtą suknią, którą internauci natychmiast zaczęli przyrównywać do namiotu lub kołdry.

Taylor Swift ma pępek

Zdjęcie Taylor Swift z odsłoniętym kawałkiem brzucha stało się absolutnym hitem sieci. Wszystko przez pewną teorię, według której wokalistka miała nie posiadać pępka. Dziwaczna teoria spiskowa oraz przesadne zainteresowanie brzuchem artystki sprawiły, że nawet zwykła błahostka może urosnąć do rangi wiadomości dnia.

50 Cent bankrutem

Lipiec 2015 roku był dla 50 Centa wyjątkowo złym miesiącem. Po przegranej sprawie z Lastonią Leviston, po którym nakazano raperowi zapłacić jej 5 milionów dolarów odszkodowania, Curtis Jackson złożył wniosek o bankructwo. Jak się szybko okazało, gigantyczny majątek rapera był kłamstwem, a Curtis był zadłużony nawet u swojego dziadka. 50 Cent po złożeniu wniosku o upadłość do sieci wrzucił zdjęcie, gdzie stoi obok malutkiego samochodu. Coś, co miało okazać się żartem, stało się bardzo prawdziwe po tym, jak 50 Cent oświadczył, że wypożyczał swoje luksusowe samochody. 

Laibach w Korei Północnej

Bezprecedensowe wydarzenie. Laibach stał się pierwszym zagranicznym zespołem, który miał okazję wystąpić dla Kim Dzong Una i obywateli Korei Północnej. Grupa pierwszy koncert dała 19 sierpnia w teatrze Ponghwa. Na widowni pojawiło się 1500 osób. Drugi występ formacji odbył się w koreańskiej szkole muzycznej.

Przystanek Woodstock 2015

Przystanek Woodstock ma szczęście to symbolicznych zdjęć. Najpierw starszą fotką publiki na Przystanku zachwycał się zespół Dream Theater. Sam Przystanek Woodstock 2015 zostanie bez wątpienie zapamiętany dzięki wspólnemu pocałunkowi Ani Rusowicz i Natalii Przybysz. Zdjęcie wykonał fotograf Bartek Muracki.

Dave Grohl na tronie

Czerwiec 2015 roku - Dave Grohl na koncercie w Szwecji łamie nogę. Fani, przekonani o konieczności odwołania całej trasy koncertowej, są zrozpaczeni. Jednak Foo Fighters odwołują tylko część koncertów, a na reszcie gitarzysta i wokalista zasiada na charakterystycznym tronie. Ten towarzyszył zespołowi również na koncercie w Krakowie 9 listopada 2015 roku. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama