Reklama

Startuje Off

W piątek, 17 sierpnia, w Mysłowicach rozpoczyna się druga edycja Off Festivalu, imprezy której inicjatorem i dyrektorem artystycznym jest Artur Rojek, lider grupy Myslovitz. - Ja się śmieję, że to jest złotówka za band, bo gra ponad 40 zespołów - mówi nam Rojek.

Podczas trzydniowej imprezy na kilku scenach pojawi się ponad 40 wykonawców, w tym kilka wschodzących gwiazd muzyki alternatywnej z Zachodu. Nie zabraknie również innych atrakcji, jak dzień sztuki ulicy, Święto Radości Dzieci, warsztaty wolontariatu i muzyczne.

- Takich imprez jak Off jest mało - komentuje w rozmowie z naszym portalem Rojek.

- Przy okazji festiwali stosowany jest zabieg, że zawsze musi pojawić się ktoś, kto przyciągnie ludzi. Jest kilka zespołów alternatywnych, ale też muszą pojawić się 2-4 gwiazdy. Na Off Festivalu jest troszeczkę inaczej.

Reklama

- W tym roku ten festiwal jest bardziej "offowy", nie ma wielkich nazwisk. Może po za Kasią Nosowską, która nie występuje jednak z zespołem Hey, ale z solowym projektem. Reszta to są wykonawcy zagraniczni - opowiada lider Myslovitz.

Zobaczyć będzie można m.in. Architecture In Helsinki, Dezertera, Lao Che, Pink Freud i Ściankę (piątek, 17 sierpnia) oraz Electrelane, iLiKETRAiNS, Cool Kids Of Death, Kapelę ze Wsi Warszawa, Nosowską, O.S.T.R.-ego, Pogodno i Tymona & Transistors (sobota, 18 sierpnia).

- To nie jest jeszcze impreza jak wiele zachodnich festiwali, na których występ dla artystów jest jakąś tam nobilitacją. Off na razie jest imprezą rozwijającą się i myślę, że za kilka lat nie będzie już takiego problemu - podsumowuje Artur Rojek.

Wyjątkowo interesująco zapowiadają się warsztaty muzyczne Record Labeling, podczas których nie będzie jednak nauki gry na instrumentach. Będzie za to można nauczyć się, jak założyć label, czyli jak zostać wydawcą.

Philippe Petit (twórca labeli BiP-HOp i Pandemonium Records) razem z szefem wytwórni Staubgold, Markusem Detmerem, animują sympozja i spotkania dyskusyjne, na których wyjaśniają jak zakładać i prowadzić niezależne wytwórnie, dzięki którym zespoły mogą dbać o rozwój swojej kariery, również międzynarodowej. Mają one motywować lokalnych aktywistów, by rozprzestrzeniali swoją twórczość globalnie.

Podczas seminarium oboje spróbują wyjaśnić różne aspekty zakładania niezależnych labeli muzycznych, produkowania płyt, identyfikacji wizualnej, dystrybucji, promocji internetowej, organizacji koncertów i kwestii praw autorskich.

Przeczytaj wywiady z liderem Myslovitz i grupą Electrelane.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: impreza | druga edycja | Myslovitz | rojek | Off
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy