Pociągami na Woodstock

Pierwsze dwa specjalne pociągi na Przystanek Woodstock przyjechały w środę rano, 1 sierpnia, do Kostrzyna nad Odrą (Lubuskie). Przybyło nimi ok. 1,2 tys. osób. Festiwal potrwa od piątku do soboty (3-4 sierpnia).

Kolejni woodstockowicze dojeżdżają do Kostrzyna
Kolejni woodstockowicze dojeżdżają do KostrzynaWOŚP

Zdaniem pracowników Straży Ochrony Kolei (SOK) w tym roku pierwszymi "festiwalowymi" pociągami przyjechało znacznie mniej osób niż w latach ubiegłych. Wówczas jednym składem podróżowało nawet do 2,5 tys. osób. A w środę porannymi pociągami z Katowic i Krakowa przyjechało po ok. 600 młodych ludzi.

Polskie Koleje Państwowe przygotowały do obsługi tej imprezy 50 specjalnych pociągów. Od początku tygodnia koleją do Kostrzyna nad Odrą przyjechało ok. 3 tys. uczestników festiwalu.

"Nie jest istotne ilu ludzi tu się pojawia, ważne jest, aby atmosfera była taka jak zawsze", "klimat tej imprezy jest najważniejszy" - to głosy pasażerów woodstockowych pociągów.

"Jak na razie nie było żadnych poważniejszych wypadków, ale, niestety, w pociągu specjalnym z Krakowa zdewastowano m.in. kabinę maszynisty. W Kostrzynie nad bezpieczeństwem na dworcu czuwa ok.100 naszych funkcjonariuszy" - powiedział naczelnik działu operacyjnego SOK Włodzimierz Ganczar.

Na woodstockowym polu jest teraz kilka tysięcy ludzi, mieszkających w kilkuset namiotach. Od strony technicznej wszystko jest przygotowane. Trwają ostatnie prace przy budowie sceny.

W piątek, 3 sierpnia, pierwszego dnia festiwalu na dużej scenie zaprezentuje się dwanaście zespołów. Koncert rozpocznie Gang Olsena, a w dalszej części wieczoru wystąpią m.in. Pudelsi, Kobranocka, Carrantuohill czy, obchodząca swoje osiemnaste urodziny, kapela Acid Drinkers. W sobotę na głównej scenie woodstockowej zagra trzynaście zespołów.

W czwartek, 2 sierpnia, rozpocznie działalność Akademia Sztuk Przepięknych (ASP), będącą swoistym forum spotkań młodych ludzi ze znanymi osobami.

W tym roku zaplanowano np. cykl spotkań pt. "Dialog trzech kultur". Na festiwalowe spotkania z młodzieżą przyjadą m.in. metropolita lubelski abp Józef Życiński, naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz imam Ali Abi Issa.

Oprócz tego w ramach ASP odbędą się spotkania ze znanymi muzykami, dziennikarzami, reżyserami i ludźmi świata kultury.

Nowością na tegorocznym Przystanku Woodstock będą strefy bez alkoholu, w których nie będzie można pić nawet piwa. Wszędzie tam, gdzie młodzież się bawi, uczestniczy w spotkaniach, prowadzi dyskusje obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia alkoholu.

Zobacz nasz raport specjalny o Przystanku Woodstock 2007!

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas