Reklama

Piersi o "Bałkanice": Przez przypadek

"Bałkanica" powstała jak inne piosenki - przez przypadek - tak o jednym z największych polskich przebojów 2013 roku mówi Adam Asanov, nowy wokalista grupy Piersi.

"Będzie, będzie zabawa! / Będzie się działo! / I znowu nocy będzie mało" - tak brzmi refren chwytliwej piosenki "Bałkanica". Za tekst odpowiada nowy wokalista Adam "Asan" Asanov (Haratacze), który zastąpił Pawła Kukiza.

Reklama

Asan to wieloletni fan grupy, który właśnie Piersi i Big Cyca wymienia jako swoje ulubione formacje. Pierwotnie wokalista miał być jednym z gości na płycie "Piersi i Przyjaciele 2" (ukazała się w połowie września), ale decyzją zespołu został zaproszony również do współpracy koncertowej.

Wśród tytułowych przyjaciół na płycie pojawili się m.in. Łukasz i Paweł Golcowie (Golec uOrkiestra), Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak (Big Cyc, Czarno-Czarni), Andrzej Nowak (TSA, Złe Psy), Tomek "Lipa" Lipnicki (Illusion, Lipali), Grubson, zespół Trebunie-Tutki i gość specjalny - Rafał "Jezioro" Jezierski (były muzyk i współzałożyciel grupy Piersi).

Adam Asanov uważa, że to nie "Bałkanica", a "My Słowianie" Donatana i Cleo jest hitem roku 2013. Wokalista jest zdania, że podstawą sukcesu obu utworów było ich etniczne brzmienie.

"Udało im się stworzyć świetny utwór. W dwa tygodnie osiągnęli niesamowity wynik na YouTube" - stwierdza wokalista.

Muzyk w wywiadzie dla agencji informacyjnej Newseria Lifestyle zdradza jak powstawał jeden z hitów 2013 roku.

"'Bałkanica' powstała jak inne piosenki - przez przypadek. Po prostu siada się i pisze piosenkę prosto z serca, nie myśląc o tym, by ją gdziekolwiek sprzedać. Tworzy się ją po to, by była ładna i żeby przez momenty gdy trwa, na twarzy słuchacza zagościł uśmiech. Stworzona jest po to, by słuchacz zapomniał o problemach i się zrelaksował" - tłumaczy Asanov.

Sprawdź tekst "Bałkanicy" w serwisie Teksciory.pl!

Wokalista o bułgarskich korzeniach uważa, że umiejętne wykorzystanie tradycji i kultury pozwoliło osiągnąć sukces zarówno jego zespołowi, jak i producentowi "My Słowianie".

"Z racji swego pochodzenia, uwielbiam muzykę bałkańską. Bardzo cenię sobie także folklor polski, bo przecież tutaj się wychowałem i tutaj mieszkam. Jest coś magicznego w tej tradycji. A jeżeli tę historię poda się w przystępny sposób, z dobrym bitem, tak jak przykładowo u Donatana, to sukces jest murowany" - podkreśla wokalista Piersi.

Czytaj także:

Paweł Kukiz kontra Piersi: Zostawcie moje piosenki!

"Bałkanica" Piersi: Polski przebój lata

Newseria Lifestyle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Piersi | Piersi Bałkanica teledysk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje