Reklama

Reklama

Open'er 2011: Primus i Foals potwierdzeni

Do grona ogłoszonych artystów na dziesiątą edycję Open'er Festival w Gdyni dołączyli Foals i Primus.

Tegoroczny Open'er Festival odbędzie się w dniach 30 czerwca - 3 lipca, tradycyjnie na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Gwiazdą jubileuszowej edycji będzie Coldplay, a ujawniono także, że na imprezie pojawią się m.in. Hurts i Caribou, oraz reprezentujący gospodarzy D4D i Paristetris.

Primus

Oprócz niewątpliwego fantastycznego poczucia humoru zespołu, ich znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim nowatorskie brzmienie i styl grania. Groteskowy, surrealistyczny nastrój granych przez nich kompozycji przywodzi na myśl nie tyle punkowe inspiracje zespołów grających w tamtych czasach, ale raczej nastrój znany z pierwszych, psychodelicznych płyt Pink Floyd, albumów Franka Zappy, czy Rush.

Reklama

Trio dowodzone przez śpiewającego basistę Lesa Claypoola reaktywowało się w 2003 roku, jednak od tego czasu nie ukazała się żadna płyta zespołu. Ostatnim wydawnictwem amerykańskiej formacji jest wydana tylko w internecie darmowa EP-ka "June 2010 Rehearsal". To nowe wersje wcześniej nagranych utworów Primusa, tym razem z udziałem Jaya Lane'a, pierwszego perkusisty tria, który odszedł z zespołu jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty "Suck On This" (1989).

Zobacz Primus w akcji:


Foals

Popularność dance-punkowców rodem z Oksfordu stale rośnie. Wydany w maju 2010 roku drugi album "Total Life Forever" przyniósł grupie m.in. pięć nominacji do muzycznych nagród NME, a także nominację do prestiżowej brytyjskiej nagrody Mercury Prize.

Płytę nagrano pod koniec 2009 roku w szwedzkim Grammofon Studios pod okiem Luke'a Smitha, a miks, nad którym pracował Alan Moulder przeniesiono do Londynu. Jeszcze w 2009 r. zespół poprzedzał Blur na ich powrotnym koncercie w londyńskim Hyde Parku; zagrał też na festiwalu T in the Park.

Brzmi jak "tropikalny prog" czy "sen umierającego orła" - tak album "Total Life Forever" opisywali sami muzycy Foals. Do promocji wybrano utwór "This Orient".

Zobacz Foals w "This Orient" w studiu BBC Radio 1:

Czytaj także:

Znamy gwiazdę Open'er 2011!

Tak było na Open'er 2010 - czytaj nasz raport specjalny!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: festiwal | Open'er Festival w Gdyni | Open'er Festival | Primus | Foals | Gdynia | Open'er

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy